Jakovljević donio tri boda Zrinjskom

posušje - Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog danas su u sklopu desetog kola Premijer lige BiH na Mokrom Docu slavili minimalnu pobjedu protiv Posušja, a konačan rezultat ovog meča je glasio 1:0.

Mostarski klub je odlično otvorio susret i već je iz prve prave prilike došao do vodstva. Igrala se šesta minuta kada je Slobodan Jakovljević pogodio glavom protivničku mrežu nakon ubačaja iz kornera.

U 13. minuti je Ivan Jukić ubacio iz kornera, a u protivničkom šesnaestercu se ponovo našao Jakovljević, ali je njegov udarac otišao daleko pored gola.

Nakon postignutog gola, Plemići su kontrolisali utakmicu i stvarali prilike ispred gola Posušja, pa je tako u jednoj situaciji Ivan Bešlić zaustavio Niku Jankovića.

Jukić je u 31. minuti zaprijetio protivničkom golmanu, ali je nakon sjajnog udarca pogodio prečku. Klub sa Mokrog Doca je u ovoj situaciji imao dosta sreće.

U 37. minuti je Posušje imalo veliku šansu. Dario Pavković je pretrčao Hrvoja Barišića, šutirao je, ali je Josip Čondrić odbranio njegov udarac.

To je ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremena za jednu ekipu, pa je Zrinjski nakon prvih 45 minuta imao prednost od jednog gola razlike.

Zrinjski je u drugom poluvremenu čuvao prednost koju je stekao u prvom dijelu meča i igrači Plemića se nisu baš previše trudili da dođu do drugog gola i na taj način riješe pitanje pobjednika.

Ipak, od prilika za Plemiće vrijedi izdvojiti pokušaj Barišića nakon što mu je Mario Ćuže jednu loptu vratio u peterac, ali je igrač mostarskog kluba loše šutirao i njegov udarac je izblokirala odbrana Posušja.

Onda je golu domaćina zaprijetio Dragan Juranović, ali su ispred fudbalera Zrinjskog intervenisali Dario Krišto i Slobodan Milanović.

Nakon toga  više nije bilo uzbuđenja, pa su na kraju Plemići uspjeli sačuvati stečenu prednost i doći do minimalne pobjede protiv Posušja.

Posušje – Zrinjski 1:0 (1:0)

Psoušje. Stadion: Mokri Dolac. Gledalaca: 3000. Sudije: Darko Gedžić (Brčko), Strijelci: Slobodan Jakovljević 6', [HŠK Zrinjski (Mostar)]. Žuti kartoni: Tomislav Dadić 14', Marko Hanuljak 26', Ivan Bešlić 25', Dario Krišto 53', Gabrijel Boban 74', [HŠK POSUŠJE]; Ivan Jukić 54', Slobodan Jakovljević 61', Almir Bekić 81', [HŠK Zrinjski (Mostar)];

Posušje: Luka Kukić (G) , Arijan Brković (64. Gabrijel Boban), Ivan Bešlić , Davor Landeka (K) , Dario Krišto , Marko Hanuljak (64. Ivan Roca), Jovan Vladimir Pavlović , Toni Jović (78. Luka Begić), Dario Pavković , Tomislav Dadić , Zvonimir Vukoja (46. Slobodan Milanović)

Zrinjski: Josip Čondrić (G) , Hrvoje Barišić , Josip Ćorluka , Ivan Jukić (78. Dragan Juranović), Damir Zlomislić (80. Marin Magdić), Almir Bekić , Andrija Drljo (46. Mario Ćuže), Slobodan Jakovljević , Silvio Ilinković (78. Petar Sučić), Niko Janković (66. Karlo Kamenar), Nemanja Bilbija (K)

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman