Remi Borca i Zrinjskog

Juniori, Borac - Zrinjski

Juniori Borca remizirali su sa Zrinjskim rezultatom 1:1 u zaostaloj utakmici osmog kola Premijer lige BiH, ali i u posljednjem meču u 2022. godini.

Tim Zorana Dragišića tako će na zimsku pauzu otići kao trećeplasirani tim prvenstva, uz deset bodova manje od lidera Sarajeva. Crveno-plavi su tokom polusezone sakupili 29 bodova, koliko ima i Zrinjski, ali su Mostarci u prednosti zbog bolje gol-razlike.

Do prednosti je u ovom meču stigao Zrinjski, golom Davida Šunjića osam minuta prije odlaska na odmor, dok je konačnih 1:1 u 59. minutu postavio Petar Samardžija.

BORAC – ZRINjSKI 1:1

strijelci: 0:1 Šunjić (37.), 1:1 Samardžija (59.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 30, sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor), žuti kartoni: Moconja, Damjanić (Borac), Numanović (Zrinjski).

BORAC: Vojvodić, Rendić, Moconja, Makarić, Delkić (od 46. minuta Cvjetanović), Žuljević (od 55. minuta Kovačević), Sarić (od 46. minuta Damjanić), Beuk (od 62. minuta Divljak), Samardžija, Šušić, Bogdanić (od 71. minuta Janković). Trener: Zoran Dragišić.

ZRINjSKI: Pušić, Mijatović, Tustonja, Stojić, Berberović Malkočević, Hadžiavdić (od 65. minuta Ćubela), Numanović, Kozina, Berbić (od 76. minuta Ostojić), Prskalo, Šunjić (od 65. minuta Fetahović). Trener: Dalibor Cvitanović.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Tuzla City 1 : 0 Radnik (H)
Sloboda 6 : 0 Radnik (B)
Krupa 5 : 0 Željezničar Sport team
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 4 Velež
Sarajevo 3 : 1 Kozara
Široki Brijeg 3 : 2 Zvijezda 09