Sloga iznad Igmana

Nakon velikog preokreta Sloga je slavila nad Igmanom iz Konjica 3:2. Gosti su vodili 0:2 nakon 38.minuta igre ali Dobojlije su preokrenule i došle do tri važna boda.

U 2.minutu odlična prilika za Slogu, loptu je ubacio Nemanja Mihajlović, šutirao je Mario Krstovski ali odbranio je glman Igmana Ćeman. Kada ne iskoristi se šansa slijedi kazna, Igman je iskoristio prvu priliku na utakmici, u 8.minutu Demir Jakupović je izašao sam pred Dabića i lagano ga savladao za 0:1. Sloga je nakon toga imala jednu solidnu priliku. Hladan tuš za domaće navijače u 38.minutu Damir Hrelja izbio je pred Dabića i pogodio za vođstvo Igmana 2:0. U 40.minutu dosuđen je kazneni udarac za Slogu nakon igranja rukom od strane Hrelje. Tekao je 41.minut siguran sa bijele tačke bio je Mario Krstovski i smanjio rezultat na 1:2. Samo dva minuta kasnije nova radost za domaće igrače kada je Ivan Đorić postigao gol za izjednačenje na 2:2.
U 55.minutu odlično šutira Leo Janković a lopta odlazi tik pored gola. Igrao se 69.minut Duraković glavom šutira a loptu hvata čuvar mreže Sloge Elvir Trako. Obrad Starčević u 82.minutu izveo je korner loptu na drugoj stativi prihvatio Uglješa Stevanović i pospremio je u mrežu za veliku radost Sloginih navijača za 3:2.
Bio je ovo odličan vikend dobojskih sportskih klubova, nakon pobjede rukometaša u gostima protiv Borca, sve su to uljepšali fudbaleri i savladali Igmana. U posljednjem jesenjem kolu fudbaleri Sloge u narednom kolu gostuju ekipi Veleža.

SLOGA MERIDIAN - IGMAN 3:2(2:2)
Strijelci: 0:1 Jakupović u 8, 0:2 Hrelja u 37, 1:2 Krstovski (iz jedanaesterca) u 41, 2:2 Đorić u 43, 3:2 Stevanović u 82. Stadion: "Dr.Milan Jelić". Gledalaca: 600. Sudija: Frano Jelić (Široki brijeg). Pomoćnici: Nebojša Žugić (Banja Luka) i Marijan Ćosić (Široki brijeg). Kontrolor suđenja: Ermin Halilagić (Sarajevo). Delegat: Jasmin Memišević (Breza). Žuti kartoni: Filipović službeni predstavnik Sloge, Dabić, Stapić, Dadić, Trako (Sloga Meridian), Bodul, Velić, Bešagić, Blagojević, Mahmić, Drljević, Hebibović, (Igman)
SLOGA MERIDIAN: Dabić (pd 51. Trako), Hasanbegović (od 23.minuta Dadić), Zajić (od 73. Baštić), Popara, Đorić, Stevanović, Krstovski (od 51. Janković), Stapić, Ristić, Milanović, Mihajlović (od 73. Starčević). Trener: Zoran Ćurguz.
IGMAN: Ćeman, Duraković, Bešagić (od 46.minuta Biber), Velić, Drljević, Hrelja (od 46. Ćubara), Hebibović, Bodul, Blagojević, Mahmić, Jakupović (od 80. Kašić). Trener: Hajrudin Đurbuzović.
Igrač utakmice: Ivan Đorić (Sloga Meridian)

Velež 3 : 1 Zvijezda 09
Sloga : Zrinjski
Sarajevo : Borac
Posušje 1 : 0 Željezničar
Široki Brijeg : Igman
GOŠK 1 : 0 Tuzla City