Sloga, Gornji Vakuf /Uskoplje
U susretima 13. kola Druge lige FBiH, grupa Jug u subotu 12. novembra igrala su se dva susreta, već u 12 ' u Stocu, Ljubuški je preko Raspudića stekao prednost 0:1, što je i krajnji ishod ove utakmice.
U drugom subotnjem duelu između Čapljina i Neuma, Marsel Mace je svojim golom doveo Neumljane u prednost 0:1 u 31 minuti, da bi je u 51 ' Ajanić udvostručio.
U drugom poluvremenu Čapljinci su preko Pehara smanjili na 1:2, da bi Maslać u nadoknadi izgubljenog vremena postavio konačni 2:2.
U nedjelje 13. novembra je odigrano pet preostalih susreta, u derbiju kola u Mostaru Kruševo i gornjovakufska Sloga su odigrali 2:2, strijelci su bili za Kruševo, Buhač i Gažo, za Slogu, Abazović i Posavac, čitlučko Brotnjo je u Grudama slavio 3:2, Beljo, Galić i Prskalo su pogađali za Brotnjo, Bračić i Čorluka za Grude.
U Buturović Polje Klis je u komšijskom derbiju sa Turbinom slavio 4:1, Maid Graho i Aid Kudra su postigli po dva gola, za Jablaničane Bečić , Ljubuški je na gostovnju u Stocu golom Raspudića pobjedio 1:0 (Raspudić), Višići su na svom terenu bili bolji od Troglava 2:0, oba gola je dao Pažin, dok su Kamešnica i Rama odigrali 1:1.
Rezultati,
Čapljina : NK Čapljina – NK Neum 2:2 ( Pehar 56' Maslać 90+4 '/ Mace 31' Ajanić 51') ,
Mostar : NK Kruševo - FK Sloga 2:2 ( Buhač 44 ' Gažo 83 '/ Abazović 34 ' Posavac 65 ' ) .
Grude : NK Grude - NK Brotnjo 2:3 ( Bračić 38 ' Ćorluka 66 '/ Beljo 28' Galić 53 ' Prskalo 56 ').
Buturović Polje : FK Klis - FK Turbina 4:1 (Graho 4 ' 30' Kudra 84 ' 90 ' / Bečić 45 + 1 ').
Stolac : NK Stolac - NK Ljubuški 0:1 ( Raspudić 12 ' ).
Višići : NK Višići – NK Troglav 1918 2:0 (Pažin 39 ' 84 ' ').
Podhum.Livno : NK Kamešnica - NK Rama 1:1 (Čeko 90 + 3' / Budimir 85 ' ) .
Lista strijelaca,
10 – Aid Kdra (FK Klis), Franjo Posavac (NK Sloga), Josip Ivić (NK Rama).
8- Aid Kudra (FK Klis ), Mihović Džeba (NK Kruševo), Marsel Mace (NK Neuma),
7- Nikola Granić, Luka Bencun (NK Ljubuški), Josip Vidović (NK Troglav 1918), Jure Lovrić, Jure Lovrić (NK Neum), Josip Vidović (NK Troglav 1918),
6 – Haris Zukić (FK Turbina), Pavo Čeko (NK Kamešnica), Armin Agić, Armin Agić (NK Sloga), Željko Žobrak (NK Višići), Luka Medić (NK Kruševo)....
Neum | 1 : 0 | Čapljina |
Ljubuški | 2 : 0 | Stolac |
Troglav 1918 | 2 : 0 | Višići |
Turbina | 2 : 1 | Klis |
Sloga | 2 : 3 | Kruševo |
Rama | 2 : 0 | Kamešnica |
Brotnjo | 2 : 2 | Grude |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Klis | 26 | 17 | 3 | 6 | 54 | |
2 | Kruševo | 26 | 16 | 5 | 5 | 53 | |
3 | Troglav 1918 | 26 | 13 | 7 | 6 | 46 | |
4 | Sloga | 26 | 13 | 6 | 7 | 45 | |
5 | Brotnjo | 26 | 10 | 8 | 8 | 38 | |
6 | Stolac | 26 | 11 | 4 | 11 | 37 | |
7 | Višići | 26 | 11 | 4 | 11 | 37 | |
8 | Neum | 26 | 11 | 3 | 12 | 36 | |
9 | Ljubuški | 26 | 8 | 8 | 10 | 32 | |
10 | Rama | 26 | 7 | 9 | 10 | 30 | |
11 | Turbina | 26 | 8 | 3 | 15 | 27 | |
12 | Grude | 26 | 7 | 5 | 14 | 26 | |
13 | Čapljina | 26 | 6 | 6 | 14 | 24 | |
14 | Kamešnica | 26 | 5 | 7 | 14 | 22 |