Nokautirana Belgija

Мароко је победио Белгију 2:0 (0:0) у мечу другог кола групе Ф на Светском првенству у Катару.

Голове за Мароко постигли су Абделхамид Сабири у 73. и Закарија Абухлал у 92. минуту, а меч је одигран на стадиону "Ал Тумама" у Дохи.

Белгија је имала потпуну доминацију на старту утакмице, али нису успели да постигну гол.

Мароко је заиграо ангажованије у другом делу првог полувремена, а Ашраф Хакими није био прецизан.

Мароко је последњем минуту постигао гол преко Хакима Зијеша, али је интервенисао ВАР и поништио овај погодак због офсајд позиције капитена Ромена Саиса.

Мароко је имао иницијативу у другом делу меча, пошто су репрезентативци Белгије деловали потпуно немоћно на терену.

Сабири је у 73. минуту довео Мароко у вођство из слободног ударца после грешке голмана Белгије Тибоа Куртое, а коначан резултат поставио је Абухлал у 92. минуту.

У другом мечу другог кола групе Ф од 17 сати ће играти Хрватска и Канада.

Мароко на првом месту на табели има четири бода, Белгија три, Хрватска један, а Канада је последња без бодова.