Livaković zaustavio Japan

Dominik Livaković

Fudbaleri Hrvatske igraće u četvrtfinalu Mundijala, nakon što su nakon boljeg izvođenja penala bili bolji od Japana 3:1, u regularnom dijelu bilo je 1:1. Junak Hrvatske bio je golman Livaković koji je odbranio tri jedanaesterca. Hrvati u četvrtfinalu čekaju boljeg iz duela Brazila i Južne Koreje.

Daison Maeda je u 43. minutu pogodio za vođstvo Japana! Lijepa akcija Samuraja, centaršut Doana, kasnije i egzekucija Maede. VAR je provjeravao potencijalni ofsajd Jošide, ali sve je bilo čisto.

U 56. minut anulirala je Hrvatska zaostatak! Ko drugi nego Ivan Perišić. Sa ovim golom obišao je Davora Šukera i postao najbolji strijelac Hrvatske na Svjetskim prvenstvima.

Golova više nije bilo u regularnih 90 minuta,ostalo je 1:1, ali ni u produžecima, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

PENALI:

Japan: Minamimo - X (brani Livaković), Mitoma - X (brani Livaković), Asano - 1, Jošida - X (brani Livaković).

Hrvatska: Vlašić - 1, Brozović - 2, Livaja - X (stativa), Pašalić - 3.

JAPAN - HRVATSKA 1:1, nakon penala 2:4