Delihasanović ponovo junak Opštine Trnovo, Mačak limogradnja ubjedljiva

Opština Trnovo/ FOTO Vaske

Božićni turnir u Istočnom Novom Sarajevu nastavljen je drugom četvrtfinalnom večeri poslije koje su plasman u polufinale obezbijedile ekipe Mačak Limogradnje i Opštine Trnovo.

Mačak Limogradnja je u prvom četvrtfinalu lakše nego se očekivalo savladala drugu ekipu paljanske Jahorine sa 8:1. Sve je išlo baš kako treba za mlade momke iz Kreševa, načeli su na vrijeme Paljane preko Davida Sliškovića, a onda je Josip Bilić uduplao prednost. Poslije 16 minuta već je bilo 3:0 kada Marin Ivičević pogađa za 3:0. Malo toga je polazilo za rukom Paljanima večeras, nisu bili na nivou iz prethodnih utakmica, a doprinio je tome zasigurno i kvalitet protivnika, koji u kompletnom sastavu itekako može biti nezgodan rival svima. Imao je Danijel Tomić priliku u 19. minuti da iz kaznenog udarca poveća prednost, pokušao je sa sedam metara da „bocne“ Baričanina, ali je mladi golman Jahorine 2 prozreo njegovu namjeru. Što nije uradio Tomić jeste Marin Ivičević nepunu minutu kasnije kada pogađa za 4:0 iz kaznenog udarca za rezultat prvog poluvremena. U nastavku susreta ista slika na terenu, a Mačak limogradnja postiže još četiri pogotka. Dva su djelo Borisa Šimunića, a po jednom su se u strijelce upisali Leo Kožul i Josip Bilić. Jedini gol za Jahorinu 2 postigao je Dušan Paprica.

Kako se i očekivalo, posljednje četvrtfinale donijelo je izuzetnu utakmicu Caffe Kofeina i Opštine Trnovo. Nominalni domaćin je bio oslabljen neigranjem golmana Adisa Zulčića, ali i Renata Čilića, Mirza Ramić se ponovo nije „skidao“, a ni Enis Beširević se nije osjećao najbolje za igru, pa je Caffe Kofein praktično sa šestoricom igrača iznio ovo četvrtfinale i bez golmana. Bekir Kustura je bio u ulozi golmana-igrača i baš kao u meču osmine finala protiv Ugarka to je funkcionisalo jako dobro. Opština Trnovo prva dolazi do vodstva u 12. minuti kada Meldin Podrug na asistenciju Dejana Debelnogića lijepo pogađa. Zove Caffe Kofein tajmaut i nakon njega jako brzo Alen Alić zatvara drugu stativu i donosi izjednačenje svojoj ekipi. Nakon toga smo gledali izuzetno zanimljivu utakmicu, dobar futsal i nevjerovatna uzbuđenja. Obje ekipe su promašile veći broj jako dobrih prilika, pa je na kraju završeno 1:1, te su šesterci odlučivali o polufinalisti.  Jedan odbranjeni udarac Adnana Delihasanovića bio je dovoljan da se nakon osmine finala Opština Trnovo raduje i u četvrtfinalu poslije raspucavanja sa šest metara i ode u polufinale gdje će igrati protiv Mačak limogradnje.

Veterani FK Slavija osvajači su mini turnira veterana u sklopu Božićnog turnira „Istočno Novo Sarajevo 2022“. Sokolovi su u finalu savladali Treće poluvrijeme sa 4:1, nakon zaostatka od 1:0 poslije gola kojeg je postigao Haris Koljo. Pred sami odlazak na poluvrijeme Zoran Kokot izjednačuje na 1:1, a Branislav Arsenijević jako lijepim golom donosi potpuni preokret. U finišu susreta, Milan Muminović i Dragan Bjelica pogađaju za ovjeru pobjede i konačnih 4:1.

Veterani Kasindola osvojili su treće mjesto na veteranskom turniru savladavši u utakmici za plasman Famosa sa 2:1. Bogdan Pandžić je postigao svoj drugi gol na turniru i doveo Kasindo u vodstvo, a Nemanja Vujadin je na startu drugog dijela udvostručio prednost. Goran Marić je iskoristio pozdravljanje ekipa i u posljednjim sekundama preko čitavog terena postigao počasni gol za Famos i konačnih 2:1.

KMF JAHORINA 2 – MAČAK LIMOGRADNJA 1:8 (0:4)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 400
Sudije: Slavoljub Gogić i Marko Domazet (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Čelan 9, 0:2 J. Bilić 12, 0:3 Ivičević 16, 0:4 Ivičević 20 (10m), 0:5 J. Bilić 25, 0:6 Kožul 28, 0:7 Šimunić 32, 1:7 Paprica 39, 1:8 Šimunić 39
Žuti kartoni: Maljukan (Jahorina 2), Kožul (Mačak Limogradnja)
Crveni kartoni: Damjan Simović (Jahorina 2) 17, Ognjen Radović (Jahorina 2) 40

JAHORINA 2: Baričanin, Simović, Paprica, Trobok, Maljukan, Simanić, Brčkalo, Tešanović, Radović  Predstavnik ekipe: Bojan Brčkalo Trener: Vladimir Čavarkapa

MAČAK LIMOGRADNJA: M. Bilić, J. Bilić, Čelan, Tomić, Tolo, Kožul, Slišković, Batak, Ivičević, Šimunić Predstavnik ekipe: Dragan  Čelan

CAFFE KOFEIN – OPŠTINA TRNOVO 1:1 (1:1) pen: 4:6
Sudije: Slavoljub Gogić i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Podrug 12, 1:1 Alić 14
Strijelci sa 6m: Kustura, Omerhodžić, Junuzović (Caffe Kofein), Elez, Podrug, Đorda, Debelnogić, Perović (Opština Trnovo)
Žuti kartoni: Omerhodžić, Alić (Caffe Kofein), Selimović (Opština Trnovo)

CAFFE KOFEIN: Kustura, Beširević, Omerhodžić, Alić, S. Kapetanović, A. Kapetanović, Junuzović Predstavnik ekipe: Mirza Ramić

OPŠTINA TRNOVO: Delihasanović, Debelnogić, Bjelica, Đorda, Perović, Elez, Selimović, Podrug Predstavnik ekipe: Vitomir Popović  Trener: Aziz Turudija

VETERANI

OFK KASINDO – FK FAMOS 2:1 (1:0)
Sudije: Miroslav Bjelica i Marko Domazet (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Pandžić 17, 2:0 Vujadin 24, 2:1 G. Marić 40
Žuti kartoni: Vujadin (Kasindo)

KASINDO: Banduka, Pandžić, Vujadin, Kovačević, Odžaković, Prole, Govedarica, Močević, Stanić, Sajlović  Predstavnik ekipe: Vladimir Ćosović  Trener: Srđan Škrba

FAMOS: Kreštalica, G. Marić, Lubura, Đerić, Pećanac, Bjelica, Lučić, Z. Marić, Šešlija, Minić, Petrović  Predstavnik ekipe: Milan Međo Trener: Aleksandar Božović

FK SLAVIJA – VK TREĆE POLUVRIJEME 4:1 (1:1)
Strijelci: 0:1 Koljo 7, 1:1 Kokot 20, 2:1 Arsenijević 25, 3:1 Muminović 37, 4:1 Bjelica 39
Žuti kartoni: -

SLAVIJA: Maslovarić, Berjan, Bjelica, Regoje, Kokot, Arsenijević, Macan, Grubačić, Maksimović, Muminović, Šćepanović  Predstavnik ekipe: Aleksandar Simić  Trener: Zoran Erbez

TREĆE POLUVRIJEME: Kadić, Salčin, Sućeska, Pauškan, Kaljanac, Tabaković, Hasić, Hošić, Hadžić, Ćupina, Fatić, Mujkić, Koljo, Arnautović, Imamović  Predstavnik ekipe: Asmir Zuko  Trener: Armin Karamustafić