Caffe Izlog-Sky i Opština Trnovo u finalu Božićnog turnira

Foto/ Caffe Izlog-Sky

Futsaleri Caffe Izlog-Sky i Opštine Trnovo igraće u velikom finalu Božićnog turnira „Istočno Novo Sarajevo 2022“, odlučeno je nakon večerašnjih polufinalnih duela.

Caffe Izlog-Sky je u prvoj polufinalnoj utakmici savladao Godru 5:1 i plasirao se u veliko finale prvog Božićnog turnira u Istočnom Novom Sarajevu.

Od samog početka ekipa Caffe Izlog-Sky, koja je nastupila bez Marka Perića koji je danas bio u ulozi trenera, je izašla sa Nikolom Rnićem kao „viškom“ i počela da pritiska Godru, koja se nije najbolje snašla na njihov napad i poslije devet minuta gubili su 2:0 nakon što su im Davor Popović i Đorđe Ćeha pozatvarali druge stative i postigli golove. U 20. minuti već je bilo 3:0 za Caffe Izlog-Sky nakon što je Davor Popović postigao svoj drugi gol.

U drugom poluvremenu Godra se konsolidovala i počela je da prijeti, ali je odličan i ovu utakmicu na golu bio Miljan Radmanović koji je zatvorio sve prilaze svojoj mreži. I u 35. minuti Radmanović fantastično brani dva šuta, ali Otović iz trećeg puta pogađa za 3:1 i smanjenje vodstva. Dao je taj gol krila Godri, pokušali su da se potpuno vrate u susret, nisu uspjeli, a Caffe Izlog Sky sa dva gola preko čitavog terena Aleksandra Pavlovića i Davora Popovića, koji je kompletirao hettrik dolazi do konačnih 5:1.

Drugo polufinale između Mačak limogradnje i Opštine Trnovo počelo je pogotkom Slobodana Eleza već poslije petanestak sekundi. Sve je poslije toga bilo lakše za njegovu ekipu, a Mirza Selimović duplira prednost. Bila je ovo jedna izuzetno otvorena utakmica, a na golu Opštine Trnovo ponovo je fantastičan bio Adnan Delihasanović koji je odličnim odbranama čuvao svoju ekipu. Imao je i Mateo Bilić odličnih intervencija, ali je osam primljenih golova pokvarilo taj utisak. Danijel Tomić je smanjio na 2:1, ali jako brzo Dejan Debelnogić vraća dva razlike svojoj ekipi. U finišu utakmice još dva pogotka Opštine Trnovo. Prvo u 18. minuti Mačak Limogradnja dobija kazneni udarac, a Delihasanović brani šut Marina Ivičevića, da bi uslijedila kontra koju završava Slobodan Elez pogotkom za 4:1. Odmah nakon toga Opština Trnovo dobija kazneni udarac, a Mirza Selimović ga pretvara u gol za 5:1. U nastavku susreta Opština Trnovo kontroliše rezultat, iako je ekipa iz Kreševa pokušavala da igra i da se vrati u susret, ali je iskusnija ekipa iz Trnova ipak znala kako treba igrati. Mirza Selimović hettrikom odvodi Željeznicu na 6:1, ali Josip Bilić odmah uzvraća golom za 6:2. Do četvrtog gola Selimović stiže u 35. minuti za 7:2 i tada je i definitivno postalo jasno da će Opština Trnovo u finale na megdan ekipi Caffe Izlog Sky. Dragan Bjelica za kraj samo potvrđuje pobjedu Opštine Trnovo pogotkom za 8:2.

Finalni meč na rasporedu je sutra u 20 sati, a prije toga od 19 sati igra se utakmica za treće mjesto. Kao uvertira, dječaci 2011. godište će igrati finalni meč i utakmicu za treće mjesto, a biće tu i jedan duel dječaka rođenih 2015. godine.

Polufinalnu veče na Božićnom turniru u Istočnom Novom Sarajevu otvorile su škole fudbala sa prostora grada Istočno Sarajevo. Mini turnir će igrati djeca rođena 2011. godine i mlađi, a u večerašnjim polufinalima pobjede su ostvarili Tempo i Tango. Tempo je u prvom polufinalu bio bolji od Famosa 3:1, dok je Tango 2:1 savladao Olimp sa Pala.

GODRA – CAFFE IZLOG-SKY 1:5 (0:3)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 1000
Sudije: Slavoljub Gogić i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Popović 7, 0:2 Ćeha 9, 0:3 Popović 20, 1:3 Otović 35, 1:4 Pavlović 37, 1:5 Popović 38
Žuti kartoni: Berjan, Arbinja (Godra)

GODRA: Trifković, Berjan, Marković, Erić, Bjeloš, Mandić, Otović, Bodul, Knežević, Arbinja Predstavnik ekipe: Igor Radovanović  Trener: Ognjen Kreštalica

CAFFE IZLOG-SKY: Radmanović, Pavlović, Rnić, Ćeha, Vujasinović, Popović, Vukadinović, Perić  Predstavnik ekipe: Novak Vukajlović  Trener: Dejan Urta

MAČAK LIMOGRADNJA – OPŠTINA TRNOVO 2:8 (1:5)
Sudije. Slavoljub Gogić i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Elez 1, 0:2 Selimović 9 , 1:2 Tomić 10, 1:3 Debelnogić 14, 1:4 Elez 18, 1:5 Selimović 19, 1.6 Selimović 28, 2:6 J. Bilić 29, 2:7 Selimović 35, 2:8 Bjelica 38
Žuti kartoni: Ivičević (Mačak limogradnja), Podrug, Đorda (Opština Trnovo)

MAČAK LIMOGRADNJA: M. Bilić, J. Bilić, Ivičević, Kožul, Batak, Čelan, Slišković, Šimunić, Tomić  Predstavnik ekipe: Dragan Čelan

CAFFE IZLOG-SKY: Delihasanović, Debelnogić, Bjelica, Đorda, Perović, Elez, Selimović, Podrug Predstavnik ekipe: Vitomir Popović  Trener: Aziz Turudija