Zvezda poražena u Milanu

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet izgubili su u Bolonji od ekipe Virtusa rezultatom 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21). Izuzetno loša prva deonica koštala je našu ekipu poraza.

Najefikasniji u redovima Zvezde je bio Vildoza sa 20 poena, dok je dobar meč odigrao Dalibor Ilić sa 10 poena uz 7 skokova.

Definitivno jedna od najlošijih prvih deonica crveno-belih ove sezone, koji su dozvolili protivniku da apsolutno dominira na parketu. Zvezda je igrala bez energije, dozvoljavala protivniku lake šuteve, ofanzivne skokove, što je sve koštalo našu ekipu zaostatkom od čak 16 poena na kraju prvih 10 minuta igre (30:14).

Druga ;etvrtina je bila dosta bolja, crveno-beli su prilaziili, igralo se koš za koš, ali razlika nije padala na manje od 11 poena razlike. Zvezdu je sve vreme vukao Vildoza koji je na poluvremenu postigao 14 poena, a rezultat na kraju tog perioda je bio 48:35.

Trojkom Dobrića na otvaranju drugog poluvremena Zvezda je prišla na 10 poena zaostatka, ali to nije bilo dovoljno da pokrene našu ekipu ka preokretu. Crveno\beli su promašili nekoliko šuteva i ispostaviće se kasnije, propustili mogućnost da zakomplikuju stvari na parketu za domaćina. Razlika je nastavila da se povećava, te je na kraju treće deonicenrezultat bio 70:51.

Crveno-beli nisu imali resenja za igru Virtusa, te se razlika konstantno održavala na 13-17 razlike u korist domaćina. Rezultat na kraju meča je bio 84:72.

KK Crvena zvezda Meridianbet: Holand, Vildoza 20, Lazarević 9, Mitrović 2, Lazić 9, Dobrić 6, Ivanović 2, Ilić 10, Nedović 4, Marković, Kuzmić, Petrušev 8, Bentil 2;

Virtus: Šengelija 15..

Izabranike Duška Ivanovića već u četvrtak očekuje novi meč u okviru duplog kola gde će naša ekipa gostovati Milanu. Regionalna liga se nastavlja u nedelju utakmicom protiv Igokee u Pioniru.