Maksimović: Željo je potvrdio ulogu favorita

Marko Maksimović, trener Leotara

Leotar je ispao iz Kupa Bosne i Hercegovine porazom (1:2) na Grbavici protiv domaćeg Željezničara. Trebinjci su primili pogodak u 87. minutu kada je Andrija Drljo sa više od 20 metara uputio pravu “bombu”.

Marko Maksimović, šef stručnog štaba premijerligaša iz najjužnijeg grada Republike Srpske nakon susreta koji je njegov tim završio sa dva igrača manje je istakao:
-I prije utakmice u Sarajevu znali smo da je Željezničar favorit, da će biti teško i da domaćin neće ništa prepustiti slučaju. Došli smo da se nadigravamo i probamo da ostvarimo dobar rezultat. Malo je nedostajalo. Mislim da smo dosta dobro parirali domaćinu i dobro smo stajali do tog 60. minuta, iako smo na terenu imali igrača manje iz finiša prvog dijela. Čak i kada smo imali dva fudbalera manje u polju dobro smo se nosili, stvorili i nekoliko dobrih prilika i čestitam mojoj ekipi koja se borila u sjajnom ambijentu, pred punim tribinama. Željezničaru čestitke na prolasku dalje.
Sljedećeg vikenda počinje proljećni dio Premijer lige BiH, leotar očekuje gostovanje u zapadnoj Hercegovini, tačnije Posušju.
-Za nas je prvenstvo mnogo bitnije jer vodimo tu borbu za opstanak u Premijer ligi BiH i susret protiv Posušja je prvi u nizu kvalifikacionih u kojima želimo dobar rezultat da ostvarimo svoje takmičarske ambicije. Vjerujem da ćemo izboriti opstanak – dodao je na kraju Marko Maksimović.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski