Tri komada Sitiju

Fudbaleri Borca deklasirali su večeras Tuzla Cit rezultatom 3:0 u susretu 22. kola m:tel Premijer lige BiH, te su skočili barem privremeno na drugo mjesto na tabeli, a njihov ostanak na toj poziciji zavisiće će prije svega od ishoda hercegovačkog derbija između Posušja i Širokog Brijega.

Borac je bio bolji tim i zasluženo je slavio, a poveo je već u 22. minuti, pogotkom Nikole Ninkovića nakon jako lijepog udarca.

Nije se domaćin tu zaustavio, 2:0 je bilo u 35. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Aleksandar Vojnović, pogotkom na asistenciju Momčila Mrkaića.

Prvi dio okončan je bez dodatnih većih uzbuđenja, a Borac je u drugom dijelu bez veće muke kontrolisa meč. Odličan meč Nikola Ninković i Momčilo Mrkaić krunisali su u 73. minuti. Ninković je bio asistent, a Mrkaić strijelac za konačnih 3:0.

Ovom pobjedom Borac ima 39 bodova i barem je trenutno najbliži lideru Zrinjskom na tabeli. S druge strane, Tuzla ima samo 22 boda, a posljednji put je slavila u ligi 30. septembra protiv Sarajeva. Tuzlaci u završnicu prvenstva ulaze sa pretposljednje pozicije na tabeli.

Sloga Meridian 0 : 1 Željezničar
Sloboda 2 : 1 Leotar
Igman 0 : 3 Zrinjski
Posušje 0 : 1 Široki Brijeg
Sarajevo 0 : 1 Velež
Borac 3 : 0 Tuzla City