Stakorina lideru uzela bodove

Stakorina je u proljećnu polusezonu ušla odlučna da se izbori za mjesto u samom vrhu tabele, a, ono što je ekipa iz Čajniča pokazala u prethodna dva kola, govori da im je tu i mjesto.

Sigurni protiv lidera: FK Stakorina, Čajniče

Nakon pobjede na domaćem terenu, na startu drugog dijela sezone, Čajničani su ubilježili i prve proljećne bodove u gostima, savladavši lidera, Jedinstvo iz Brodca, na njegovom terenu, rezultatom 1:2

Iako su obje ekipe u susret 17. kola Druge lige, grupa Istok, u Brodcu, ušle borbeno, domaći već u 15. minutu dolaze do prednosti. Nesporazum kapitena gostiju, Kajevića, sa golmanom Obradovićem, oko izvođenja slobodnog udarca vješto koristi domaći igrač i Jedinstvo dovodi do prednosti od 1:0. Ipak, ovo nije pokolebalo Stakorinu koja preuzima inicijativu i u više navrata prijeti Đorđiću, naročito preko Mrdaka. Vrijedno je pomena ubacivanje sa strane Milovića i dobra reakcija Mrdaka, ali do poravnanja ne dolazi jer lopta odlazi tik pored stative. Mrdak propušta dobru šansu da izjednači i koji minut kasnije, kada mu Ristanović dodaje loptu nakon odličnog prodora po desnoj strani. Iako se činilo da mu danas ništa ne ide od noge, Mrdak u 25. minutu ipak uspijeva postići izjednačujući pogodak, šutom sa 25 metara. Treba biti iskren pa reći da mu je je na ruku išao i poprilično loš teren, pa lopta završava iza leđa domaćeg golmana. Gosti nastavljaju sa napadima, a onda u samom finišu prvog dijela uspijevaju i preokrenuti rezultat u svoju korist. Milović nakon kornera pokušava direktnim udarcem iznenaditi čuvara domaće mreže, ali lopta pogađa u ruku Vasilića. Sudija pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator najstrože kazne je Milović, za slavlje gostiju i rezultat 1:2, sa kojim se odlazi na odmor.

I u drugom dijelu susreta gosti su bili dominantniji, konstantno praveći dobre prilike, ali je zatajila realizacija. Iako su imali velikih problema sa sredinom, domaći su uspjeli napraviti nekoliko šansi preko Vučića. Najizglednija je bila pri samom kraju susreta, kada je Vučić sa dvadesetak metara pokušao iznenaditi, danas odličnog, čuvara Stakorine Obradovića, ali lopta pogađa okvir gola. Uprkos boljoj igri gostujuće ekipe, utakmica je protekla u fer atmosferi, bez ijednog incidenta koji bi narušio ljepotu sportske borbe sa puno žara i želje za pobjedom kod obje ekipe.

Trijumf nad liderom drugoligaškog Istoka Stakorinu je učvrstio na drugoj poziciji, sa 33 boda, samo bodom manje iza prvoplasiranog Jedinstva.

Velež 7 : 1 Ilićka 01
Vlasenica 1 : 1 Drina HE
Mladost (G) 3 : 2 Glasinac 1936
Budućnost 7 : 2 Podrinje
Rudar 1925 3 : 2 Proleter
Hercegovac 1 : 2 Romanija
Jedinstvo 3 : 1 Guber
Stakorina 1 : 2 Mladost (R)