Slavija kući pjevajući: Arbinja ponovo dva puta u metu

Fudbaleri Slavije vratili su se i sa drugog gostovanja ove polusezone neporaženi.

Sokolovi su u 21. kolu Prve lige Republike Srpske kao gosti savladali Ljubića u Prnjavoru sa 2:1, a kao i prije deset dana u Bijeljini opet je dvostruki strijelac bio Stefan Arbinja.

Napadač Slavije je sa dva gola, u 30. i 94. riješio pitanje pobjednika i Sokolove doveo do prve trice ovog proljeća. Stigao je Arbinja u finišu utakmice i da stane na gol, jer je crveni karton dobio Nino Nedžibović.

Bila je ovo jedna čvrsta utakmica. Slavija se ograničila na kvalitetnu odbranu i prijetnje iz kontri i polukontri i to je jako dobro funkcionisalo. U 30. minuti Bjeloš izvodi aut za Vladana Mandića, ovaj odigrava povratnu na penal za Arbinju koji piše sebi gol, a Mandiću novu asistenciju.

Nije ni Ljubić bio previše sadržajan u ovom susretu, Slavija je dobro stajala,ali u 80. minuti uspjevaju da poravnaju. Aleksandar Žižak koji se mučio sa povredom u prethodnom periodu podsjeća kakav je strijelac i donosi poravnanje.

I kada je djelovalo da će možda biti i podjela bodova Slavija kupi sva tri, a glavni protagonisti su ponovo Mandić i Arbinja. Vladan Mandić je šutirao, lopta se od fudbalera Ljubića odbija, a Arbinja dolazi do nje prije golmana Mitrovića i šalje je u mrežu za 2:1 i veliko slavlje Sokolova.

Nije to bio kraj uzbuđenjima. U šestoj minuti nadoknade golman Slavije Nino Nedžibović dobija crveni karton zbog psovanja sudiji, nakon što je smatrao da je fauliran.  Bojan Regoje je izvršio izmjene u tri termina, pa je na gol stao Stefan Arbinja da upotpuni svoje herojstvo u Prnjavoru.

LJUBIĆ - SLAVIJA 1:2 (0:1)