Zrinjski silovit u Banja Luci

U okviru 25. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Borac je ugostio ekipu aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine HŠK Zrinjski. Konačan rezultat utakmice glasio je 3:0 u korist Zrinjskog.

Prva ozbiljnija šansa za Zrinjski bila je već u 13. minuti utakmice, a na kraju akcije gosti su tražili penal, ali je Luka Bilbija odmahnuo glavom.

Iz visokog posjeda gostiju pokušali su Memija i Stanić, ali oba puta lopta odlazi preko gola. Međutim, ono što ova dva fudbalera nisu uspjela uspio je Mario Ćuže.

Ćuže je postigao fenomenalan pogodak u 25. minuti utakmice koji je sa dvadesetak metara pogodio same rašlje gola Nikole Ćetkovića. Do kraja prvog dijela pogodaka više nije bilo, te je Zrinjski imao minimalnu prednost na pauzi.

U drugom dijelu izgledalo je kao da je Borac stekao terensku incijativu, ali konkretnu šansu nisu uspjeli da kreiraju.

U 63. minuti utakmice Ćuže pada u šesnaestercu, ovoga puta Bilbija pokazuje na "kreč". Siguran sa bijele tačke bio je Nemanja Bilbija, te tako nastavlja svoj golgeterski niz.

Konačan rezultat utakmice od 3:0 postavljen je u 85. minuti utakmice, a strijelac je bio Sabljić koji je iskoristio magičnu asistenciju Tomislava Kiša koji je petom proigrao mladog krilnog napadača.

Široki Brijeg 0 : 0 Igman
Borac 0 : 3 Zrinjski
Željezničar 0 : 1 Tuzla City
Velež 2 : 0 Leotar
Sarajevo 1 : 1 Sloga Meridian
Posušje 2 : 0 Sloboda