Latinović presudio Derventi

Ekipa Bijeljine  pobjedom u derbiju kola sinoć u Derventi (26:27) , došla je do  petog vezanog trijumfa.  U prvih pet kola druge polusezone Bijeljina ne zna za poraz.

Utakmica u Derventi je opravdala epitet derbija 17 kola prve M-tel lige Republike Srpske u rukometu.

Prvo poluvrijeme ekipa Bijeljine je riješila u svoju korist rezultatom 12:15.

U prvom poluvremenu se povrijedio najbolji igrač Dervente iskusni Goran Šarenac pa je domaća ekipa oslabljeno ušla u nastavak utakmice.

U drugom dijelu igralo se gol za gol i ekipe su se smjenjivale u rezultatskoj klackalici.

Najveće probleme ekipi iz Semberije napravio je Goran Zemunović koji je postigao 8 golova i Mladen Blagojević sa 3 postignuta gola u ključnim momentima utakmice.

U ekipi Bijeljine najefikasniji je bio večeras nezadrživi kapiten Dejan Latinović sa 11 postignutih golova, od toga jedan odlučujući u poslednjoj minuti utakmice.

Sledeće 18 kolo ekipi Bijeljine gostuje RK Slavija.

RK DERVENTA - RK BIJELJINA 26:27

Derventa 26 : 27 Bijeljina
ORK Borac 25 : 45 Kozara (KD)
Mladost 39 : 29 Drina
Višegrad 32 : 20 Sloga
Kotor Varoš 31 : 23 Kozara (G)
Slavija 31 : 28 Glasinac