Ubjedljiv poraz pionira Slavije od Željezničara

Pioniri Slavije doživjeli su ubjedljiv poraz na gostovanju kod Željezničara u utakmici 14. kola Pionirske lige Kantona Sarajevo.

Na naplatu je došlo gotovo nepostojanje igračkog kadra u pionirskoj selekciji, Milan Miovčić je na raspolaganju imao samo 11 igrača i to je ono sa čim se suočava ova selekcija Slavije kroz čitavu sezonu.

Već u 4. minuti Galib Salan je pogodio za 1:0, a prednost je uduplao u 18. minuti Davud Aljić, što je bio i rezultat prtvog poluvremena. U nastavku susreta još tri gola u mreži Matije Tatara, a pogađali su Bakir Mujkić, Dino Begtašević i još jednom Davud Aljić. Jedini gol, iz penala, za Slaviju je postigao Dražen Stojanović.

ŽELJEZNIČAR - SLAVIJA 5:1 (2:0)
SC "Halilovići", Sarajevo
Gledalaca: 30
Sudija: Semir Bećirević (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Salan 4, 2:0 Aljić 18, 3:0 Mujkić 44, 3:1 Stojanović 53p, 4:1 Begtašević 65, 5:1 Aljić 67
Žuti kartoni: Bijedić (Željezničar)

ŽELJEZNIČAR: Repuh (od 54. Čaušević), Zlatanović, Mujkić (od 54. Demirović), Bijedić, Pružan (od 46. Bajrić), Sukanović, Aljić, Jokanović (od 46. Muftić), Žiga (od 46. Jelačić), Salan, Halilović (od 46. Begtašević)

SLAVIJA: Tatar, Močević, Stojanović, Nedić, Babalj, Toskić, Trapara, Milidrag, Popović, Simić, Senić

Famos (V) 0 : 3 Radnik
Igman 0 : 0 Novi Grad 1
Baton 1 3 : 0 Ilijaš
Željezničar 1 : 2 Famos (H)