Jagodić: Pobjedu protiv Posušja poklanjam gradonačelniku Jeriniću

Vlado Jagodić i dejan Stanković

Fudbaleri Sloge Meridian su ostvarili prvu pobjedu pod dirigentskom palicom trenera Vlade Jagodića. Dobojlije su na svom stadionu “Luke” savladale direktnog rivala u borbi za opstanak, ekipu Posušja rezultatom 2:0 golovima Uglješe Stevanovića i Marija Krstovskog.

Trener Vlado Jagodić je naglasio da pobjedu poklanja navijačima Sloge Meridian i posebno gradonačelniku Doboja Borisu Jeriniću koji klubu pruža ogromnu podršku…
-Čestitam svojoj ekipi! Ono što smo se dogovorili na pauzi, uradili smo odmah u prvih desetak minuta drugog poluvremena. Bili smo dominantniji i u prvom poluvremenu, ali nismo realizovali dvije dobre prilike i onda uvijek postoji opasnost. Međutim, momci su dali sve od sebe i od srca im čestitam na tome. Lično poklanjam ovu pobjedu našim vjernim navijačima i našem gradonačelniku Borisu Jeriniću. Takođe, želim da čestitam svima koji slave Vaskrs i da poslije praznika nastavimo gdje smo stali - rekao je Vlado Jagodić, trener Sloge Meridian.
On je istakao da njegova ekipa počinje da liči na Slogu Meridian kakvu on želi…
-Rekao sam da želim seriju sa Slogom Meridian. Ovo pomalo liči na Slogu koju ja želim… jaka, borbena, disciplinovana i taktički odgovorna. Sada ipak imamo nekoliko oporavljenih napadača koji svakome mogu zadati muke. Naravno da čestitam i ekipi Posušja, koja je ovdje došla bez tri standardna igrača, ali u svakom slučaju napravili su nam velike probleme. Još jednom kažem, volio bih da i sljedeća utakmica u Doboju bude ovako popraćena i da ponovo dobijemo ovakvu podršku jer mislim da momci to zaslužuju, a mi ćemo dati posljednji atom snage da tu podršku opravdamo – dodao je Jagodić.
Sloga Meridian u narednom kolu gostuje u Tuzli gdje igra protiv domaće Slobode, još jednog direktnog rivala u borbi za opstanak.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski