Žene Borca ispale iz Premijer lige

Fudbalerke Borca iz Banjaluke

Fudbalerke Borca izgubile su, i matematički, sve šanse da i sljedeće sezone igraju u Premijer ligi BiH.
Crveno-plave su u meču 18. kola ubjedljivo poražene na domaćem terenu od Fortune iz Živinica (0:4), koja četiri utakmice prije kraja sezone ima 12 bodova više od Borca, baš kao i Libero, a u istom trenutku i jedna i druga ekipa imaju bolji omjer u međusobnim duelima sa Borčevim igračicama.

Gošće su stigle do prednosti u 15. minutu golom Sare Pejić, dok se do odlaska na odmor mreža Borca još dva puta zatresla. Oba puta, u 28. i 45. minutu, precizna je bila Alma Šečić. Konačan rezultat postavljen je u 58. minutu, kada je gol postigla Merisa Butković.

Borac – Fortuna    0:4 (0:3)

Pomoćni teren Gradskog stadiona u Banjaluci. Gledalaca: 10. Sudija: Merima Čelik (Sarajevo). Strijelci: 0:1 S. Pejić (15), 0:2 Šečić (28), 0;3 Šečić (45), 0:4 Butković (58).
BORAC: Vasić, Barać, Predojević, Milanović, Marjanović, Todić (od 74. Hajder), Bundalo, Fedena, Vasiljević, Baštinac, Savić.
FORTUNA: Mašić, Alispahić (od 74. Mujkić), Oštraković, Mulaosmanović, Selimović, Mujanović, Šečić, T. Pejić, S. Pejić (od 52. Butković), Penava (od 65. Husić), Noćajević.

Radnik Bumerang 3 : 0 Lokomotiva
Fortuna 1 : 1 Iskra
Libero 1 : 1 Emina
Borac 1 : 11 SFK 2000