Sloga poražena u Doboju

Fudbaleri Zrinjskog kao gost su rezultatom 3:1 savladali Slogu u prvoj utakmici 31. kola m:tel Premijer lige BiH

Fudbaleri dobojske Sloge ugostili su danas Zrinjski u prvom susretu 31. kola m:tel Premijer lige BiH, znajući da imaju zlatnu šansu da eventualnim trijumfom već sada prebrinu sve brige oko opstanka. Svakako ih je ohrabrivala činjenica da Zrinjski u srijedu igra finale Kupa BiH protiv Veleža te da, sve i da je želio, psihološki nije mogao biti sto posto u ovom meču.

Mostarski tim je u dosta izmijenjenom sastavu ušao u večerašnji duel, a Sloga je imala otvorenje iz snova. Staša Baštić je već u drugoj minuti pogodio mrežu gostiju. Prethodno je ponajbolji fudbaler Sloge Krstovski šutirao, Topić je odbio loptu, a Baštić nije imao težak zadatak da savlada čuvara mreže Z

Nije dugo trajala radost domaćih. Iako je igrao u izmijenjenom sastavu, Zrinjski je ipak imao i pojedine startere na terenu, a jedan od njih je Mario Ćuže. On je u 11. minuti postigao gol nakon što je jako lijepo prevario čuvara u kaznenom prostoru domaćih, a tome je prethodio još jedan prodor i ubačaj sa desne strane neumornog Josipa Ćorluke.

Loše vrijeme sigurno je doprinijelo da gledamo tešku borbu na ne baš idealnom terenu, ali i u takvoj borbi imale su obje ekipe po nekoliko polušansi, prije nego je Zrinjski stigao do vodstva. U 35. minuti sa bijele tačke je pogodio Tomislav Kiš, nakon što je u kaznenom prostoru domaćina oboren Mario Ćuže.

Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog dijela, iako je Zrinjski imao nakon gola i pojedine šanse da dovrši posao.

U nastavku susreta, mostarski tim je uspostavio apsolutnu kontrolu dešavanja na terenu. Nastojala je Sloga da nekako zaprijeti i dođe do pogotka i potencijalno boda, ali nije to domaćima baš polazilo za rukom. S druge strane, i Zrinjski je, da je htio, bez dileme mogao još angažovanije odigrati, no majstorski je kontrolisao meč.

U 78. minuti, gosti su riješili sve dileme. Trako nije idealno reagovao nakon ubačaja iz kornera, lopta je stigla do Ćužea, a ovaj je još jednom pogodio za rješavanje svih dilema.

Promjena do kraja meča nije bilo, pa je mostarski tim upisao trijumf i sada ima 75 bodova, dok je Sloga ostala na 34 boda.

Velež 3 : 3 Igman
Sarajevo 2 : 2 Željezničar
Posušje 1 : 0 Borac
Sloboda 2 : 1 Široki Brijeg
Sloga Meridian 1 : 3 Zrinjski
Leotar 3 : 2 Tuzla City