Dupli program TKD kluba Romanija za vikend: Milijana Jugović i Lana Mačar šampionke BiH

Tekvondo klub Romanija imao je ovog vikenda dupli nastup, na prvenstvu Bosne i Hercegovine u Cazinu, kao i na takmičenju u Zvorniku.

Na ITF tekvondo prvenstvu Bosne i Hercegovine osvojili su 13 medalja i to dvije zlatne, pet srebrnih i šest bronzanih.

Šampioni BiH su postali Milijana Jugović i Lana Mačar u borbama, vicešampioni su Lana Mačar, Selena Jolić, Kristijan Savić (forme), Marijana Šiljegović i Damjana Terzić (borbe).

Bronzane medalje su osvojile: Milijana Jugović, Marijana Šiljegović, Nikolina Klačar (forme), te Selena Jolić, Luka Ševo, Nikolina Klačar (borbe)

Šest takmičara kluba otišlo je na "4th ITF Taekwon-do Championship Grand Prix Srpski Soko 2023" u Zvorniku, jedan od najjačih turnira regiona, te su osvojene tri medalje. Jovan Samardžić je osvojio zlato u borbama, Anđelika Kojić je osvojila bronzu u borbama, a Jana Klačar bronzu u formama.