Mineral ubjedljivom pobjedom u Zvorniku najavio visoke ambicije u baražu

Visok trijumf Minerala

Juniori Minerala iz Banje Vrućice pobjedom su startovali u doigravanju za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Mineral je danas u Zvorniku savladao Drinu sa ubjedljivih 5:1 i tako su potvrdili da imaju visoke ambicije u ovom baražu.

Gostujući tim pred sami odlazak na poluvrijeme stiže do gola preko Omara Karabegovića i to je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku susreta Karabegović postiže još dva gola za 3:0. Petar Erkić u 64. minuti na kratko smanjuje na 3:1, a pobjedu Minerala ovjeravaju Boajn Petrović i Vukota Simić, dvojica igrača sa klupe.

Revanš je na rasporedu narednog vikenda u Banji Vrućici.

DRINA - MINERAL 1:5 (0:1)
Gradski stadion u Zvorniku
Gledalaca: 50
Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica)
Strijelci: 0:1 Karabegović 44, 0:2 Karabegović 53, 0:3 Karabegović 61, 1:3 Erkić 64, 1:4 Petrović 75, 1:5 V.Simić 80
Žuti kartoni: -

DRINA: Gajić, Dragičević, Erkić, Hajduković, Bobar, Vidović, Riđošić (od 70. Bošković), Hidić, Matić, Gavrić, Kajtazović

MINERAL: Jovič, Malackov, Stanković, Bebić (od 65. V. Simić), D. Simić, Kusić, Prodanović, Marković (od 62. Petrović), Radešić, Ostojić, Karabegović

Tekstilac Kort 5 : 1 Proleter
Modriča 7 : 1 OFK Polet 1926
Zvijezda 11 : 2 Gornji Rahić
1 Zvijezda 16 13 0 3 39
2 Mineral 16 13 0 3 39