Kozara s(p)retnija sa 11 metara: Premijer liga će se igrati u Gradišci

Fudbaleri Kozare osvojili su završnicu juniorske lige FSRS i tako se plasirali u Premijer ligu. Kozara je u finalu u Doboju savladala Slaviju poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom toku bilo je 1:1.

Bila je ovo jedna egal utakmica čitavim tokom. Ekipe su dale sve od sebe po izuzetno toplom vremenu i temperaturi višoj od 30 stepeni u Doboju.

Slavija je u prvom poluvremenu možda za nijansu bila bolja, te i prva dolazi do do vodstva u 13. minuti. Lazar Stjepić je pogodio gol Pavla Glišića i donio slavlje svojoj ekipi. Do posljednjih momenata prvog poluvremena Sokolovi su držali vodstvo, a onda u sudijskoj nadoknadi vremena Aleksandar Komlenić donosi egal koji se drži do kraja meča i odlazi se u jedanaesterce.

U jedanaestercima Pavle Glišić brani penal Mladenu Cvijetiću i Gabrijelu Čelanu i izrasta u apsolutnog junaka svoje ekipe, te je vodi u Premijer ligu.