Igman minimalno bolji od Slavije, Regoje može biti zadovoljan

Fudbaleri Igmana iz Konjica su u prijateljskoj utakmici u Istočnom Sarajevu savladali Slaviju sa minimalnih 1:0, a gol odluke postigao je već u sedmoj minuti Mirsad Ramić.

Imao je Igman apsolutnu kontrolu lopte na startu utakmice, ali prva prijeti Slavija u petoj minuti, Nikola Bjeloš šutira pored gola. Dvije minute kasnije gosti iz Konjica dolaze do vodstva. Darko Bodul je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, ubacio u kazneni prostor gdje ispred mlako istrčalog Sirće Mirsad Ramić šalje loptu u mrežu za vodstvo od 1:0.

Trebalo je vremena Slaviji da uđe u susret i poveže svoje redove, ali ono što joj se ne može spočitati je voljni momenat i želja da se dokaže protiv ekipe iz Premijer lige. Ulazili su čvrsto u svaki duel, kao da je riječ o ligaškoj utakmici, što gosti iz Konjica kao i da nisu očekivali, ali im je zasigurno ovaj test nakon odložene utakmice prvog kola Premijer lige protiv Željezničara jako koristio da se „odglumi“ premijera.

Osim nekoliko pokušaja Denkovića, Ramića i Hebibovića koji su ušli visoko preko gola, u nastavku prvog poluvremena nisu napravili ništa konkretno pred golom Slavije. Sa druge strane, Slavija je kako je poluvrijeme odmicalo sve više povezivala svoju igru, ali i oni osim snažnog pokušaja Nikole Bjeloša kojeg odbija Aldin Ćeman u polje nisu ništa napravili.

Na startu drugog poluvremena treneri obje ekipe su zamijenili samo golmane, dok su igrači u polju mijenjani kako je vrijeme odmicalo. Više živosti je u igru Slavije unio ulazak Križevca, Mandića i Radakovića, nego na drugoj strani Dupovca, Ahmetovića i Boja. Slavija je preuzela kontrolu posjeda i diktirala tempo kako će se igrati. U 56. minuti Stefan Arbinja krade loptu neopreznoj odbrani Igmana, kreće u solo prodor, iako je imao samog Mandića na drugoj strani i od svega samo korner. Izvinjavao se Arbinja Mandiću zbog sebičnosti, a nakon kornera Radakovića lopta se odbija na drugu stativu gdje Beširević snažno šutira, ali lopta ide preko gola.

Na narednu (polu)priliku čekalo se do 72. minute. Novajlija u dresu Slavije, Stefan Radaković, je pokupio odbijenu loptu na nekih 18 metara, šutirao po zemlji, ali je Hamzić budan i hvata njegov udarac. Na drugoj strani odmah uzvraća Srđan Mrzić koji iz prvog kontakta sa loptom snažno šutira, no lopta opet ide visoko preko gola.

U 80. minuti šut je probao i Benjamin Križevac sa dvadesetak metara, Dino Hamzić još jednom sigurno zaustavlja pokušaj domaćih fudbalera.

Do kraja utakmice nije više bilo prilika, pa je ostalo 1:0 za goste iz Konjica. Utakmica kojom Bojan Regoje zasigurno može biti zadovoljan jer su se dostojno suprotstavili premijerligašu iz Konjica i da nije bilo dekoncentracije na samom startu utakmice kada su primili gol iz prekida pitanje je i da li bi poraženi napustili ovu utakmicu.

SLAVIJA – IGMAN (K)  0:1 (0:1)