Naprijed i Sloga spremni za start šampionata

Naprijed - Sloga Trn

Banjalučki Naprijed i Trnska Sloga odigrali su juče prijateljski meč, koji ujedno predstavlja generalku za obje ekipe, pred početak nove sezone na drugoligaškom Zapadu.

Od samog početka utakmica je više ličila na  prvenstvenu nego na prijateljsku utakmicu.

Dobra igra i neriješen rezultat 1:1, pa u oba kluba mogu biti zadovoljna prikazanim. .

Nakon utakmicu, oba trenera su dala izjave.

"Dobra provjera za nas. Ekipa Sloge protivnik po mjeri koja dugi niz godina igra zapaženu ulogu u drugoligaškom društvu, a sada odlično vođena  Majkićem. Dobro smo odigrali prvo poluvrijeme, pored prednosti od 1:0 stvorili smo još 3-4 prave šanse. Drugo poluvrijeme Sloga je uspostavila ravnotežu u igri te bilo jako opasna. Mi smo svoje šanse imali i drugom poluvremenu, ali definitivno su nas promašaji koštali pobjede.  Imamo 7 dana do početka prvenstva, ali možemo reći da spremno dočekujemo prvenstvo"- rekao je trener Naprijeda Nebojša Anđelić

"Nismo na pravi način ušli u utakmicu, dok je FK Naprijed od prve minute zaigrao čvrsto i motivisano. Predvođeni, Grujićem i Radojom napravili su nam nekoliko šansi i koristili su svaku nasu grešku, postigli su i gol i u tim momentima sreća i golman Delić su nas spasili da ne primimo još koji. Zadnjih 15 minuta prvog poluvremena smo se  trgli i počeli ličiti na ono čemu težimo. Stvorili smo 2-3 situacije koje nismo iskoristili.  U drugom dijelu smo napravili odmah tri izmjene. Mladi igrači koji su ušli su nam dali energiju koja nam je falila. Postigli smo brzo pogodak i mislim da smo bolje igrali od protivnika u tom dijelu utakmice. Završnica utakmice je donijela veliki broj izmjena na obe strane i manje povezanu igru. Ova utakmica je prava opomena da bez pravog pristupa kao ekipa možemo imati velikih problema. Kvalitetan igrački kadar i širinu u ekipi imamo. Na nama je da izvučemo pouke iz ove utakmice. Prije svega da namjestimo glave, ispravimo određene stvari u igri i sigurno je da ćemo biti spremni za 1. kolo. Naprijed je pokazao i igrom i uslovima koje je napravio da mu je mjesto u ovoj ligi i da će imati zapaženu ulogu ove sezone. Imaju dobru ekipu, spoj mladih i iskusnih, dokazanih, igrača. Odlično su vođeni od strane kolege Anđelića i želim im srecu u prvenstvu"- rekao je trener Sloge Trn Predrag Majkić