Monpelje ubjedljiv protiv Sloge

Prva utakmica danas je bila na rasporedu  a sastale su se ekipe Sloge i Monpeljea gde je francuski sastav odnjeo pobjedu sa 44:20 (19:8).
Utakmicu je otvorio Skube a zatim pogađa Todorović. Sloga je imala vođstvo u dva navrata 2:1 i 3:2 i to je bilo sve što se tiče otpora francuskom velikanu

Igrao se egal do 15. minuta a zatim Monpelje hvata zalet i serijom golova odlazi na 9:6 a zatim i 13:7. Ponovo se otvara nova serija i francuski sastav rješava pitanje pobjednika u 27. minutu kada je bilo 17:8. Sloga jednostavno nije imala snage da parira najtrofejnijem klubu iz Francuske.

U drugom poluvremenu slična priča. Monpelje otvara sa dva gola a zatim ulazi u novu seriju i sa 25:13 odlazi na 30:13. Vasilić je u igru uveo drugu postavu i stalno rotirao kao i njegov kolega sa druge strane terena. U 52. minutu Monpelje ponovo otvara veliku seriju (35:16) i utakmicu završava sa visokih 44:20.

Sloga je imala raspoloženog Stanka Stankovića sa 5 golova dok je Monpelje imao dva igrača koji su postigli po 8 golova. To su bili Sebastijan Karlson i Janis Len.

MONPELJE - SLOGA 44:20 (19:8)
Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 500. Sudije: Tatjana Praštalo i Vesna Balvan (Republika Srpska). Delegat: Zorica Mašić (Srbija). Sedmerci: Monpelje 1(1), Sloga 2(2). Isključenja: Monpelje 2, Sloga 4.minuta.

MONPELJE: Martin Niels, Sebastian Karlson 8, Diego Simonet 1, Villeminot Kylian 3, Berthier Alexis 3, Lucas Pellas 4(1), Charles Bolzinger, Ahmed Hesham 3, Jaime Fernandez 5, Arthur Lenne 3, Staš Skube 1, Karl Konan 1, Adrien Dubois, Bryan Monte 2, Valentin Porte 1, Yanis Lenne 8, Remi Desbonnet, Veron Načinović 1. Trener: Patrice Canayer.

SLOGA: Milutin Bogdanović, Mihailo Ristić 2, Radomir Stojanović, Jovan Todoović 1(1), Stanko Stanković 5, Vladan Marković 2(1), Bojan Tulendić 3, Mario Ćulum, Dario Đenadija 2, Slobodan Simić, Ilija Krajina, Dušan Miličević 3, Rajko Maričić 1, Emrah Muminović, Đorđe Ristić 1, Nikola Stjepanović, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić