Kadeti Leotara krenuli peticom

Danas je odigrano treće kolo Omladinske lige Jug za kadete,a fudbaleri Leotara su ugostili ekipu Brotnja iz Čitluka.

Nakon što su bili slobodni u prethodna dva kola ovo je bila prva utakmica u ovom takmičenju za obje ekipe.

Slavili su Trebinjci i to sa uvjerljivih 5:1.

Već nakon 14. minuta kadeti Leotara su golovima Vujovića,Ljubenka i Vukovića imali prednost od 3:0 i to sasvim zasluženo.

Kadeti Leotara su bili dominantni tokom čitavog poluvremena i pokazali da je prošlosezonsko igranje u Premijer Ligi BiH  pozitivno uticalo na njih gdje su stekli jedno veliko iskustvo.

Sa prednosti od tri gola otišlo se na odmor,a u nastavku utakmice mladi fudbaleri su nastavili onako i kako su krenuli u utakmicu,ofanzivno i sa dopadljivom igrom.

Golovima dvojice raspoloženih napadača u ovoj utakmici Ljubenka i Vukovića dolaze do ubjedljive pobjede svoga tima.

Počasni pogodak za ekipu Brotnja postigao je Šaravanja.

Idući vikend kadeti Leotara putuju u Livno gdje će snage odmjeriti sa ekipom Troglava.

Leotar – Brotnjo 5:1 (3:0)

Trebinje. Stadion: Stadion Police. Gledalaca: 200. Sudije: Dejan Popović (Trebinje) [Glavni], Stefan Brnjoš (Trebinje) [Pomoćnik], Stefan Bokić (Bileća) [Pomoćnik], Strijelci: Ognjen Vujović 4', Pavle Ljubenko 12', Mirko Vuković 14', Pavle Ljubenko 46', Mirko Vuković 81'[Leotar (Trebinje)], Matej Šaravanja 58'[Brotnjo (Čitluk)];Žuti kartoni: Luka Cvijetić 9', Marko Milojević 9', [Leotar (Trebinje)];

Leotar: Andrija Tešanović (G) , Luka Cvijetić , Andrej Korol , Miloš Anđelić , Mirko Vuković , Marko Milojević , Pavle Ljubenko , Teo Lakić (K) , Ognjen Vujović , Petar Begenišić , Uroš Milošević

Igrali su još: Sergej Jokanović, Boris Boro, Saša Kovač, Filip Mijanović, Damjan Berak, Andrej Vukajlović i David Janković.

Brotnjo: Joseph Dane Vasilj (G) , Lucijano Planinić , Luka Barbarić , Matej Šaravanja , Franjo Sivrić , Luka Lovrić , Vinko Erić , Gabrijel Vasilj , Ivan Ostojić , Dane Juričić , Nikola Pehar (K).

Igrali su još: Gojko Prusina, Pehar Branimir.

Željezničar Sport team 0 : 0 Velež
Borac 1 : 2 Zvijezda 09
Kozara 1 : 3 Tuzla City
Široki Brijeg 1 : 4 Zrinjski