Vrbas plitak na startu prvenstva

U susretu prvog kola Područne lige Banjaluka ekipa OFK Banjaluke 2017 pobijedila je Vrbas u Srpskim Toplicama sa 5:2, a otpor domaćina slomljen je u drugom poluvremenu.

Iako je Vrbas u prvih 45 minuta dva puta vodio, gosti su stizali tu prednost i na odmor se otišlo rezultatskim egalom, da bi u nastavku tim Uroša Bošnjaka postigao tri pogotka i trijumfovao. Dvostruki strijelac bio je rezervista Uroš Vasić, a po jednom su mrežu Vrbasa pogodili Vedran Miletić iz penala, Đorđe Makivić i Pejo Bakoč. Strijelci za domaćina bili su Darko Sladojević i Radoš Krstojević.

Vrbas – OFK Banjaluka 2017    2:5 (2:2)

Stadion: FK Vrbas u Srpskim Toplicama (Banjaluka). Gledalaca: 20. Sudija: Vedran Šukalo (Banjaluka). Strijelci: 1:0 Sladojević (7), 1:1 Miletić (34 - penal), 2:1 Krstojević (40), 2:2 Makivić (44), 2:3 Bakoč (60), 2:4 Vasić (84), 2:5 Vasić (89). Žuti kartoni: Ždrnja, Vuković (Vrbas), Miletić, Savić (OFK Banjaluka 2017).
VRBAS: Ždrnja, Krajišnik, Krstojević, Ninković, Vuković, Đuranović (od 46. Kulaš, od 85. Blašković), Jorgić, Kežić, Slavnić, Sladojević, Puač (od 68. Mazalica).
OFK BANJALUKA 2017: Malić, Makivić, Džakula, Miletić, Kalaš (od 85. Zarić), Mikić (od 24. Kostrešević, od 85. Đurić), Kičić, Gatarić (od 74. Vasić), Ramić, Bakoč (od 74. Padraščanin), Savić.

Sloga Nektar 5 : 1 Gomionica
Krupa 7 : 0 Šnjegotina
Zmijanje 0 : 9 Borac (ID)
OFK Spartak 2013 1 : 2 Rekreativo
Piskavica 2 : 0 Omladinac
OFK Banja Luka 3 : 4 Mladost