“Sedmica” Naprijeda za lidersku poziciju

Detalj poslije kraja utakmice Naprijed - Progres FOTO: FK Naprijed

Još jednu efikasnu igru prikazali su fudbaleri Naprijeda i sa visokih 7:0 pobijedili u Obilićevu Progres iz Kneževa sa 7:0 čime su zauzeli lidersku poziciju na drugoligaškom zapadu Republike Srpske.

Danas je na terenu postojao samo jedan tim  domaći. Već u 10. minutu Marko Bundalo je šutirao sjajno sa 20 metara iskosa sa lijeve strane i pogodio za 1:0. U 30. minutu bilo je 2:0, a sjajnim šutem sa 22-23 metra Darijan dakić je matirao golmana Njagoša Zeljkovića. Igrao se prvi minut sudijske nadoknade prvog dijela kada je rezervista Stefan Savić šutem iskosa sa lijeve strane pogodio suprotni donji ugao  3:0.
I u nastavku Naprijed nije imao milosti protiv gostiju iz Kneževa, već u 57. minutu bilo je 4:0 kada je Darijan Dakić izašao sam pred golmana gostiju i postigao svoj drugi gol udarcem sa 12 metara. Četiri minuta kasnije na dodavanje Bundala iz slobodnog udarca sa lijeve strane Siniša Radoja je pogodio lijevom nogom gornji ugao gola Progresa sa 15 metara. “Pola tuceta” Banjalučani su gostima spakvali u 79. minutu kada je Filip Janjić pogodio glavom sa pet metara nakon centaršuta sa lijeve strane koji je uputio rezervista Đorđe Vukoman. Konačan rezultat postavljen je u 84. minutu kada je Janjić ubacio loptu iz aut, uposlio Savića, a ovaj iz prve sa 14 metara, malo iskosa sa lijeve strane, prizemnim udarcem postigao konačan rezultat!

Naprijed – Progres    7:0 (3:0)

Stadion: Naprijeda u Obilićevu (Banjaluka). Gledalaca: 50. Sudija: Milan Radulović (Prnjavor). Strijelci: 1:0 Bundalo (10), 2:0 Dakić (29), 3:0 Savić (45+1), 4:0 Dakić (57), 5:0 Radoja (61), 6:0 Janjić (79), 7:0 Savić (84). Žuti kartoni: Dukić, M. Budić (Progres).
NAPRIJED: Dobrijević (od 71. Eskić), Kremenović (od 62. Brkić), Miladinović, Bundalo, Dakić (od 71. Vukoman), Grujić (od 40. Savić), Radoja (od 71. Vidimlić), Gojić, Janjić, Trninić, Vuklišević.
PROGRES: Zeljković (od 46. Marković), Stojanović, Trifković, Nikić, M. Budić, P. Budić, Vučić, Barišić (od 71. Đukarić), Aleksić, Dukić, Đuranović.

Čelinac : Proleter
Brdo : Gorica
Jedinstvo : Tekstilac
Crni vrh : Sloboda