TSC pao u Engleskoj

VEST HEM – TSC 3:1 (0:0)

Debi u grupnoj fazi Lige Evrope TSC je obeležio porazom u Londonu.

Po Zvezdinom receptu na Ostrvu, od pre dva dana, poveli su srpski predstavnici u Evropi, baš kao i na “Etihadu” u situaciji jedan na jedan sa golmanom Stanić je bio siguran, a onda je usledio preokret i tri gola u mreži golmana Simića za krajnjih Vest Hem – TSC 3:1 (0:0). Sva tri gola “stigla” su sa leve strane.

Prvo poluvreme ne toliko interesantno.

U 5. minutu Vord Praus je iz slobodnjaka gađao tik iznad prečke, neko je skrenuo glavom loptu u živom zidu.

Simić se prvi put istakao u 17. minut kada je nogom odbranio zicer Kereru sa sedam metara iskosa.

Stojić je posle kornera glavom gađao tik iznad prečke u nadoknadi prvog poluvremena.

Sjajno je TSC otvorio nastavak. U 47. minutu Petar Stanić je bio uporan, na polovini terena ukrao je loptu Ogboni i stuštio se ka golu, a onda sa 16 metara rutinski matirao golmana Fabijanskog – 0:1.

Do 25 minuta pred kraj držao se TSC, a onda je krenuo blickrig domaćina.

U 66. minut ubacio je Benrama, a Petrović sa metra postigao autogol – 1:1.

Četiri minuta ksnije Kudus daje gol za preokret posle kornera, glavom sa sedam metara, otrgao se iz “zagrljaja” Đakovca – 2:1.

Možda i “najjači” izvođač prekida na Ostrvu Vord Praus izveo je sa leve strane korner u 82. minutu, a rezervista Souček na prvoj stativi glavom loptu skrenuo u mrežu – 3:1.

U 85. minutu Souček i Antonio su bili blizu da matiraju goste, ali su Simić i Krstić nekako zajedničkim snagama dva puta odbranili mrežu.

Posle kornera Antonio je glavom gađao tik kraj stative.

TSC 5. oktobra u Bačkoj Topoli dočekuje Olimpijakos u 2. kolu A grupe Lige Evrope.

West Ham United 3 : 1 TSC
Olympiakos 2 : 3 Freiburg