Preokretom do pobjede, vrijedni bodovi za Slogu

Nakon velikog preokreta od 0:2 Sloga stigla do pobjede 3:2. Gosti su iz dva šuta na gol postigli golove, a onda domaći su uspjeli u posljednjih 18 minuta postići tri gola za velika tri boda. Sloga je sada na tabeli prestigla rivala iz Gabele i sada na kontu ima 12 bodova.
U 31.minutu Sloga je imala šansu centrirao je Jović a Vidić glavom šutirao pored gola. Bio je u toku 37.minut Šipovac je koristio svoju brzinu došao do gola ali je iskosa šutirao i lopta je otišla pored stative. Tri minuta kasnije na isti način šutirao je Toni Jović takođe lopta otišla pored gola.
U 53.minutu iz prve ozbiljnije šanse gosti postižu gol, tako su kažnjeni promašaji Sloge iz prvog poluvremena. Šćekić je prvo odbranio jedan udarac gostiju a onda odbijenu lopu natrčao je Gabrijel Čoko za vođstvo GOŠK-a 1:0. Minut kasnije novi hladan tuš za domaće navijače, bombu sa nekih 25 metara uputio je Emir Hasukić za 0:2. U 72.minutu Sloga stiže do smanjenja vođstva 1:2 a gol glavom postigao je Srđan Grabež. Igrao se 75.minut kada strijelac gola za Slogu promašuje šansu koju je teže promašiti nego pogoditi, neometan sa dva metra od gola šutirao je iznad prečke. U finišu u 88.minutu tim Vlade Jagodića stiže do izjednačenja 2:2, čuvara mreže gostiju matirao je Toni Jović. U četvrtom minutu sudijske nadoknade potpuni preokret Dobojlija Milan Milanović je strijelac pobjedonosnog gola za 3:2.

SLOGA MERIDIAN - GOŠK 3:2 (0:0)

Strijeci: 0:1 Čoko u 53, 0:2 Hasukić u 54, 1:2 Grabež u 72, 2:2 Jović u 88, 3:2 Milanović 90+4.minutu.  Stadion: "Luke". Gledalaca: 700. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Pomoćnici: Moamer Čaušević (Sarajevo) i Amir Kadić (Ilidža). Kontrolor: Ermin Halilagić (Sarajevo). Delegat: Goran Skoko (Ljubuški). Žuti kartoni: Nikolić, Nikola Dujaković, (Sloga Meridian), Hasukić, Bobić, (GOŠK).
SLOGA MERIDIAN: Šćekić, Nikolić, Šipovac (od 58. Baranov), Redžić, Karać (od 58.minuta Nikola Dujaković), Popara (od 58. Perković), Milanović, Kvesić (od 81. Berbić), Grabež, Jović (od 90+5. Omić), Vidić. Trener: Vlado Jagodić
GOŠK: Bobić, Čoko (od87. Ramljak), Šuta, Skorup, Hasukić (od 63.minuta Šero), Musulin, Radenović, Mihaljević (od 63. Nižić), Obšivač, Mandić (od 87. Janković), Gogić (od 77. Čajić). Trener: Denis Ćorić

Sarajevo : Zvijezda 09
Posušje : Sloga
Široki Brijeg : Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman : Željezničar