Mitrović i Tadić vode Orlove ka Njamačkoj

Reprezentacija Srbije pred duel sa Crnom Gorom FOTO: N. Kulaga

Fudbalska A reprezentacija Srbije večeras je u Beogradu pobijedila Crnu Goru rezultatom 3:1 u susretu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njamačkoj 2024. godine. Orlove su na put ka Njamačkoj poveli Aleksandar Mitrović dvostruki strijelac i asistent i kapiten Dušan Tadić, strijelac i asistent. Srbiji je u posljednjoj kvalifikacionoj utakmici protiv Bugarske na domaćem terenu u Leskovcu 19. novembra potreban samo bod za odlazak na kontinentalnu fudbalsku smotru poslije pauze od 24 godine, prvi put pod imenom Srbija.

Srbija je povela u devetom minutu kada je Aleksandar Mitrović prihvatio jednu loptu na desnoj strani, ušao u šesnaesterac, cimao dvojicu defanzivaca gostiju i vanjskim dijelom stopala pogodio suprotni, desni ugao golmana Milana Mijatovića, čuvar mreže banjalučkog Borca je paradom samo uljepšao pogodak Orlova – 1:0. Nakon toga stoodstotnu šansu u 31. minutu imao je Andrija Živković koji je zamalo promašio.
U 36. minutu je uslijedilo izjednačenje, Crnogorci su izveli munjevit kontranapad po desnoj strani, Adam Marušić je na kontra strani ugledao slobodnog kapitena Stevana Jovetića i poslao mu idealan pas po zemlji, a bivši igrač Partizana je lijevom nogom zakucao loptu iznad ruku Vanje Milinković-Savića u njegov lijevi gornji ugao. Bio je to rezultat prvog poluvremena.
Srbija je ponovo povela u 74. minutu kada su Saša Lukić i Sergej Milinković-Savić sjajno proigrali kapitena Dušana Tadić, a ovaj izbjegao ofsajd zamku i centrirao po zemlji sa lijeve strane, na pravom mjestu se našao Mitrović i drugi put zatresao mrežu Mijatovića – 2:1 za erupciju oduševljenja na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu. Tri minuta kasnije Crnogorci su nokautirani potpuno, poslije greške Marušića na 20 metara od svog gola loptu je prihvatio Mitrović i asistirao kapitenu Tadiću koji je sa 18 metara, desnom slabijom nogom pogodio lijevi donji ugao Mijatovićevog gola – 3:1.
U drugom večerašnjem meču ove grupe u Kaunasu Mađarska je osvojila bod (2:2) protiv Litvanije koja je na poluvremenu imala prednost od 2:0.

Srbija – Crna Gora    3:1 (1:1)

Stadion: “Rajko Mitić” u Beogradu. Gledalaca: 25.884. Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska). Strijelci: 1:0 Mitrović (9), 1:1 Jovetić (36), 2:1 Mitrović (74), 3:1 Tadić (77). Žuti kartoni: Gudelj (Srbija), Savić, Jovović, Tomašević (Crna Gora).
SRBIJA: V. Milinković-Savić, Milenković, Veljković, Pavlović, Živković (od 90. Babić), Gudelj (od 68. Maksimović), Ilić (od 46. S. Milinković-Savić), Mladenović (od 46. Kostić), Tadić, Lukić (od 79. Samardžić), Mitrović. Selektor Dragan Stojković.
CRNA GORA: Mijatović, Tomašević, Savić, Tući (od 85. Mugoša), Vukčević (od 31. Radunović), Camaj (od 72. Jovović), Kuč (od 85. Raičković), Janković (od 85. Osmajić), Marušić, Jovetić, Krstović. Selektor Miodrag Radulović.