Romanija uspješnija od Slavije, emotivan dan za trenera Baričanina

Pioniri i kadeti Romanije savladali su danas Slaviju u Istočnom Sarajevu u 5. kolu liga Republike Srpske za kadete i pionire.

U konkurenciji pionira Paljani su slavili poslije preokreta 4:1. Slavija je povela golom Vladana Đerića, ali Savo Spasojević prvo izjednačuje do poluvremena, a onda na početku drugog dijela i preokreće rezultat. Do kraja utakmice Ognjen Tadić i Novak Karišik postižu još dva gola za konačnih 4:1. Pioniri Romanije su zajedno sa svojim trenerom Njegošem Baričaninom ovu pobjedu posvetili Njegoševom preminulom ocu, koji bi danas slavio svoj rođendan.

Kadeti Romanije bili su bolji od komšija 2:0. Mihajlo Ignjić je postigao svoj novi gol i sa penala doveo Paljane u vodstvo u 39. minuti, a Pavle Marković je potvrdio trijumf u 75. minuti.

REZULTATI, TABELA I LISTA STRIJELACA KADETI

REZULTATI, TABELA I LISTA STRIJELACA PIONIRI

SLAVIJA - ROMANIJA 0:2 (0:1) KADETI
Trening centar FK Slavija, Istočno Sarajevo
Gledalaca: 50
Sudija: Nikola Popovac (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Ignjić 39p, 0:2 Marković 75
Žuti kartoni: Đurić (Slavija), Čulina, Delipara (Romanija)

SLAVIJA: Kužet, Lale, Đurić (od 78. Popović), Kujača (od 78. Kokot), Erbez, Babalj (od 55. Andrić), Purković (od 41. Senić), Trapara (od 78. Macanović), Stojanović (od 75. Nedić), Županc (od 78. Toskić), Tešanović (od 55. Radulović)

ROMANIJA: Šubara (od 41. Furtula), Močević, Ignjić, Pekić, Delipara, Motika, Čulina, Pavlović (od 50. Srndović), Marković, Stupar, Koroman

SLAVIJA - ROMANIJA 1:4 (1:1) PIONIRI
Sudija: Matej Golijanin (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Đerić 28, 1:1 Spasojević 31, 1:2 Spasojević 40, 1:3 Tadić 45, 1:4 Karišik 70
Žuti kartoni: -

SLAVIJA: Macan, Janjić, Golub (od 36. Lackanović), Sikima, Đerić (od 44. Okuka), Topalović, Draškić (od 40. Cerovina), Zubić (od 40. Kovač), Gogić (od 44. Šiljegović), Džino (od 50. Čelik), Avram (od 44. Đurđević)

ROMANIJA: Gluhović, Guja, Cicović, Plakalović (od 60. Pavlović), Spasojević (od 41. Mimić), Lučić, Karišik, Ješić, Blagojević, Goreta

Famos 1 : 2 Mladost
Glasinac 2011 0 : 3 Romanija
Rudo 0 : 3 Drina HE