Dobojlije izbacile Radnik na penale

Fudbaleri Sloge Meridian su prvi izborili plasman u polufinale Kupa Republike Srpske “dr Milan Jelić” u sezoni 2023/24 jer su večeras nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Radnik na Gradskom stadionu u Bijeljini rezultatom 4:3, poslije 90 odigranih minuta rezultat bio neriješen – 1:1.

Povele su Dobojlije u 77. minutu golom Danila Šipovca i taj rezultat je važio sve do četvrtog minuta sudijske nadoknade kada je za izjednačenje pogodio Marko Despotović.

Bijeljinci su na startu penal serije imali prednost jer je mladi golman Dalibor Mitrović odbranio udarca Zorana Karaća i Nikole Dujakovića u prva dva šutiranja, ali nakon toga Dobojlije su bile precizne sa 11 metara, dok je Nemanja Šćekić zaustavio udarce Mihajla Amidžića u drugoj, Despotovića u četvrtoj i Ognjena Ristanović. Posljednji penal izveo je Bojan Batar nekedašnji član radnika i pogodio za prolazak Sloge Meridian u polufinale.

Radnik - Sloga Meridian    3:4 (1:1, 0:0)

Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Strijelci: Despotović u 90+4. minutu za Radnik, a Šipovac u 77. minutu za Slogu Meridian. Strelci iz penala Santrač, Ristanović, Natan za Radnik, Popara, Omić, Vidić, Batar za Slogu Meridian. Žuti kartoni: Batar, Omić (Sloga Meridian).

RADNIK: Mitrović, Josipović, Matković (od 84. Ristanović), Santrač, Despotović, Albijanić (od 71. Maksimović), Virekoh (od 59. Natan), Perišić (od 84. Veljkić), Amidžić, Lalić, Abdulfatai (od 59. Stevanović).

SLOGA MERIDIAN: Šćekić, Šipovac (od 87. Vidić), Baštić (od 59. Karać), Milojević, Starčević (od 79. Perković), Popara, Batar, Mrzić (od 79. Handžić), N. Dujaković, Milanović, Kvesić (od 59. Omić).