Radnik bolji od Varde

Radnik - Varda HE

U sali gimnazije "Filip Višnjić", košarkaši Radnika i Varde su uzbudljivim susretom otvorili sedmo kolo Prvenstva Republike Srpske, pruživši bijeljinskoj publici pravi sportski spektakl. Košarkaši Radnika bilježe stopostotan učinak i dalje su bez poraza u ovoj sezoni, piše infobijeljina.com

Sjajno su domaći košarkaši otvorili utakmicu. Prvu četvrtinu su dobili rezultatom 24-17, u drugoj četvrtini su nastavili sa još agresivnijiom i energičnom igrom te su na odmor otišli sa 27 poena razlike.

U nastavku su gosti pružili nešto bolji otpor ali to je bilo dovoljno samo da se ublaži poraz.

Ekipa trenera Mihajlovića u svojim redovima je imala četvoricu dvocifrenih igrača, a prednjačili su odlični Bojan Marković i Nikola Mičić sa po 13 postignutih poena, kapiten Kokoruš je na konto domaćina dodao 12 poena, dok je Curović pridodao 11 poena.

Konačni rezultat susreta glasi 79:60 (27:14, 22:8, 12:21, 18:17), potvrđujući dominaciju ekipe Radnika i njihovu neupitnu poziciju na vrhu tabele.

Košarkaše Radnika sutra očekuje susret u kupu Republike Srpske, koji igraju protiv ekipe KK Radnik Spark od 15 časova u sali gimnazije "Filip Višnjić".