Vogošća bolja do Hercegovine

22.11.2023. - Rukomet

U prvoj utakmici 9. kola Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine poraženi su večeras u Vogošći od istoimene ekipe rezultatom 29:24. Domaći su ostvarili rutinsku pobjedu, mada su i Nevesinjci imali dobre periode igre.

Hercegovina je prvih dvadesetak minuta odigrala dosta čvrsto, u 18. minutu je imala jedino vođstvo 6:7, ali su domaći do poluvremena stekli prednost od tri gola.

Vogošća je maksimalno vođstvo od sedam golova imala u 45. minutu. Uslijedio je period dobre igre Nevesinjaca koji su uspjeli da se vrate na minus tri, a imali su još dva napada za uzbudljiv finiš. Ipak, domaći su potpuno otvorenu igru nevesinjskog tima kažnjavali pogocima sa svoje polovine i mirno utakmicu priveli kraju.

Susret u Vogošći odigran je ranije zbog obaveza domaće ekipe u Evropskom kupu.

Izviđač 30 : 30 Krivaja
Goražde 26 : 21 Čapljina
Sloga 24 : 27 Gračanica
Sloboda 34 : 28 Leotar
Konjuh 24 : 32 Borac M:TEL
Vogošća 29 : 24 Hercegovina
1 Borac M:TEL 9 6 1 2 13