Vranješ odveo Borac u osminu finala Kupa BiH

Radnik - Borac 0:1

Fudbaleri banjalučkog Borca plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas u Hadžićima savladali Radnika teškom mukom 1:0.

Teren u Hadžićima bio je danas u prilično lošem stanju zbog padavina prethodnih dana, pa i noćas pred utakmicu, tako da se stvorilo veliko blato i kako je utakmica odmicala bilo je sve teže i teže igrait.

Radnik je silno motivisan ušao u meč, sa namjerom da se suprotstavi lideru Premijer lige i po onome što su pokazali sigurno da moraju biti ponosni na svoju igru.

Prvu veću priliku na utakmici imaju upravo domaći, Nikola Pejović sprečava najgore po svoju ekipu.

Nakon toga i jedni i drugi imaju po neki šut prema protivničkom golu, ali bez promjene rezultata, sve do 28. minute kada na ubačenu loptu iz prekidu Stojan Vranješ  šalje u  gol domaćih za vodstvo od 1:0.

Period nakon gola i ne donosi neku prilikama bogatu utakmicu, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 1:0 za Borac.

Radnik je u drugom poluvremenu bio željan da dođe do izjednačenja, dok je Borac izgledao nekako uspavano, na momente i umorno.

I jedna i druga ekipa prijetile su  sa distance, ali je nekako konkretniji bio Radnik.

Gosti do drugog pogotka stižu u 76. minuti, ali je on poništen zbog ofsajda.

Odmah nakon toga dobra šansa i za Radnik, Bojan Pavlović brani pokušaj Amara Sabljice.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa je Borac uspio da minimalnom pobjedom osigura prolaz u osminu finala.