Od ponora do trona

Partizan

U 11. kolu Evrolige, crno-beli su savladali "zelene" iz Atine sa (20:21, 19:17, 15:18, 24:22, 14:9)

"Kada se boriš, sve se vraća", ovim rečima je trener Željko Obradović na konferenciji za medije sumirao večerašnja dešavanja tokom 45 minuta košarke u Štark areni! Gubio je Partizan Mozzart Bet većim tokom utakmice od Panatinaikosa, ali se ni jedne sekunde crno-beli nisu predavali. Imali su gosti značajniju prednost već u prvoj deonici, ali su igrači Partizana uspeli da pronađu odgovor i na petnaestominutnu pauzu odu sa pola koša prednosti.

Treću deonicu, crno-beli započinju bolje i stiču pet poena prednosti. Ipak, gosti brzo uzvraćaju i zahvaljujući pogortku Mitroglua stiču dva poena prednosti pred četvrtu četvrtinu. A tada je usledio veliki nalet Panatinaikosa! Za svega dva minuta i 15 sekundi, gosti su došli do +10. Doužer i Kaboklu su to vođstvo prepolovili i tako najavili da se crno-beli neće predati bez borbe poslednjeg atoma snage. Održavali su gosti prednost preko Lesora i Mitroglua, a kada je Grant na dva minuta pre kraja sureta pogodio trojku iz ćoška za +7 u korist Panatinaikosa, situacija je po Partizan izgledala veoma teško. Ipak, kapiten Panter je tada pogodio sedam poena uzastopno i uveo meč u produžetak.

U dodatnih pet minuta, crno-beli uspevaju da uloženi trud pretvore u trijumf. Prvo je Doužer vezao dva pogotka, na šta se sa dva poena nadovezao Panter i na posletku Danilo Anđušić nakon ofanzivnog skoka, za velikih +8 na svega 90 sekundi pre kraja meča. Do isteka 45. minuta, gosti su uspeli da priprete, ali je akcija Panter-Ledej za "alej-up" i konačnih +5 bila tačna na veliku pobedu Parnog valjka!

MEGAFON ZA LESORA!
Uoči večerašnje utakmice, navijači Partizana su u Štar areni pozdravili doskorašnjeg igrača crno-belih, Matijasa Lesora koji od ove sezone brani boje Panatinaikosa. Predsednik Partizana Mozzart Bet Ostoja Mijailović i direktor Dule Karavesović, predali su Matijasu megafon, kao simbol zajedničkog slavlja koje je Marijas jako voleo sa navijačima crno-belih. Takođe, Marijas je od svog Partizana dobio na poklon i sliku jednog od momenata velikog slavlja.

Nakon utakmice, na konferenciji za medije je trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović izjavio:

"Bila je zaista neverovatna utakmica. Želim da zahvalim mojim igračima jer su verovali i borili se do kraja i zbog toga smo preokrenuli utakmicu i vratili se u regularnom delu i izborili produžetak. Čestitam im na tome. Kada se boriš, sve se vraća. Igrači su se neverovatno borili do zadnjeg sekunda. Na negativnom rezultatu od 10 razlike, kada je Nan ubacio loptu iz korenera na isteku vremena, verovali su i nastavili da se bore, zahvaljući tome smo izvukli i produžetak. Da smo u regularnom delu utakmice imali zadnji napad i došli do toga da igramo produžetak. Zaslužuju čestitke jer su verovali. Ta energija koju su imali je neverovatna u zadnjim minutima utakmice. To je ono gde treba da tražimo sve ono što nam fali. Izuzetno zadovoljstvo i još jednom čestitke igračima. Naravno i ljudima koji su to pomogli sa tribina. Oni daju energiju i veruju igrače, evo treća godina od kako sam ovde. Nemam reči da im se zahvalim na toj podršci i poverenju koje nam svaki dan pokazuju", naglasio je Obradović.

Na večerašnjem meču, u tim su se vratili kapiten, Kevin Panter i Aleksa Avramović.

Partizan Mozzart Bet: Avramović 5, Panter 13, Vukčević 2, Ledej 23, Smailagić 7, Naneli 7, Anđušić 2, Doužer 16, Ponjitka, Kaminski 5, Kaboklo 12, Jaramaz

Panatinaikos: Vildoza, Slukas 6, Kalaicakis, Grent 14, Nan 19, Lesor 16, Adetokumbo, Grigonis 12, Mitoglu 13, Mancukas, Balcerovski 7, Gaj

(Foto: Dragana Stjepanović)