Tango bez rješenja za fenomenalnog Dučića: Višegrad odnio bodove iz Istočnog Sarajeva

FOTO Vaske

Futsaleri Višegrada su u posljednjoj utakmici 8. kola Druge lige Republike Srpske grupa "jug" savladali Tango u Istočnom Sarajevu 5:2.

Da je vrhunski golman pola ekipe u futsalu, a nekada i više, potvrdio je večeras Adis Dučić. Golman Višegrada je odbranio gotovo sve, a za sjajnu partiju nagradio se i pogotkom za 3:2, koji je i okrenuo utakmicu na stranu njegove ekipe.

Opravdala je ova utakmica derbi kola. Imali smo sve, golove, šanse, vrhunske odbrane golmana, fer i korektne ekipe na terenu i kvalitetno suđenje para Domazet-Tešanović.

Žaliće Tango zasigurno za brojnim šansama koje su im otišle u nepovrat, a Višegrad će se radovati što slavi u još jednoj utakmici i ostaje u vrhu "juga", sa dva boda manje od lidera Kalinovika.

Višegrađani do vođstva dolaze u osmoj minuti utakmice. Prekid, Filip Filipović ostaje sam i sjeva udarac pod prečku, 0:1. Uzvraća Tango četiri minuta kasnije. Višak, koji je u drugom poluvremenu napravio problem domaćoj ekipi, dao je rezultat, Neir Lindov je na pravom mjestu da zatvori dodavanje i pretvori u gol za 1:1.

I kada se očekivalo da će se na odmor sa tim rezultatom greška u predaji lopte domaćih, gosti je kradu i izvode brzu kontru koju završava Marko Savić golom osam sekundi prije kraja poluvremena.

FOTO Vaske

I u nastavku se nastavilo sa čvrstim futsalom, sa prilikama, a na gol se čekalo do 27. minute. Nemanja Pušara izvodi kratak prekid, a Suno Dedić svojom ubojitom ljevicom posprema loptu u gol, 2:2.

Ako je u prvom vremenu Tango koristio višak uglavnom za razbijanje ritma i prenos lopte, u drugom su ga vrlo rano krenuli igrati i iz toga kao posljedica dolaze primljeni golovi. Adis Dučić u 31. minuti hvata pokušaj Ligate, a onda precizno pogađa za 3:2. Tri minute kasnije presječena lopta, a Filip Filipović sada pogađa preko čitavog terena za 4:2, da bi za kraj Marko Savić na isti način ovjerio pobjedu svoje ekipe.

Kako rekosmo, Višegrad je drugi sa 16 bodova, dva manje od lidera Kalinovika, dok Tango poslije trećeg poraza u sezoni zauzima šesto mjesto sa 12 bodova.

KMF TANGO - FC VIŠEGRAD 2:5 (1:2)
SRC "Slavija"
Gledalaca: 120
Sudije: Marko Domazet i Nikola Tešanović (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Filipović 8, 1.1 Lindov 12, 1:2 Savić 20, 2:2 Dedić 27, 2:3 Dučić 31, 2:4 Filipović 34, 2:5 Savić 40
Žuti kartoni: Pandža (Tango), Baranac (Višegrad)

TANGO: Trifković, Ramić, Knežević, Pušara, Šehovac, Kalajdžić, Dedić, Marković, Čampara, Pandža, Ligata, Lindov, Purković

VIŠEGRAD: Dučić, Savić, FIlipović, D. Ninković, Krsmanović, Ajder, Pljevaljčić, Vukotić, Sarić, Batinić, Baranac