Doboj preko komšija do četvrtfinala

Futsaleri Doboja su u osmini finala Kupa BiH u futsalu večeras u Brijesnici savladali Lilium iz Doboj-Istoka 5:3.

Pred oko 300 gledalaca koji su davali značajnu podršku domaćem timu Doboj je pokazao svoj kvalitet i stigao do četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Nakon vodećeg gola Dejana Kovačevića, Dobojlije u finišu poluvremena odlaze i na velikih 3:0. Pavle Vidić i Slaviša Maksimović su strijelce.

Domaći uspjevaju da se vrate sa dva pogotka Armina Hadžića i u 26. minuti je rezultat 3:2 za Dobojlije. Uslijedila je tvrda utamica i bez promjene rezultata. Kada je pogodio Slaviša Maksimović još jednom u 36. minuti djelvovalo je da su gosti prelomili utakmicu, ali Nesib Mujkić vraća u igru golom u 38. minuti. Ipak, konačnih 3:5 postavlja Slaven Ristić u 39. minuti .

FC LILIUM - FC DOBOJ 3:5 (0:3)
Dvorana OŠ "Brijesnica"
Gledalaca: 300
Sudije: Armin Jelin i Amar Macić (oba Mostar)
Strijelci: 0:1 Kovačević 11, 0:2 Maksimović 20, 0:3 Vidić 20, 1:3 Hadžić 25, 2:3 Hadžić 26, 2:4 Maksimović 36, 3:4 Mujkić 38, 3:5Ristić 39
Žuti kartoni: Sotić (Lilium), Buljubašić (Doboj)

LILIUM: Hasančević, Buljić, Softić, Mujkić, Rahmić, Jukić, Buljić, Skopljak, Strašević, Hadžić, Klokić, Aljić, Drndić, Osmančičević

DOBOJ: Mih. Radulović, Mil. Radulović, Buljubašić, Starčević, Huskanović, Arnaut, Vidić, Martić, Maksimović, Ristić, Mujkić, Kovačević