Derventa neosvojiva tvrđava: Osam golova u mreži Nevesinja

Klub malog fudbala Derventa u 7. kolu Prve futsal lige Republike Srpske savladao je Nevesinje sa 8:1.

Dervenćani su dobro ušli u susret protiv sjajnih Nevesinjaca a već u 5. minuti stižu do vodstva preko Dušana Marića. Samo dva minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja preko Dejana Kovačevića, što je bio i rezultat nakon prvih 20. minuta.

Domaći odlično otvaraju i drugo poluvrijeme i nakon minut igre Marić postiže svoj drugi pogodak na utakmici za 2:1. Nastavlja Derventa u svom ritmu i nakon drugog gola, a treći postižu u 23. minuti. Sjajno je potegao Zlatko Duspara i postigao svoj četvrti ovosezonski pogodak. U 29. minuti na 4:1 povećava Siniša Simić. Do petog gola domaći stižu nakon što je kontru istrčao Siniša Đaković u 33. minuti. Nevesinje nakon ovog gola kreće sa golmanom u polju što koriste u 35. minuti Đuričić i Radoja i povećavaju prednost na velikih 7:1. Dervenćani do do osmog gola stižu u 37. minuti, a svoj drugi na susretu postiže Radoja za konačnih 8:1.

Ovom pobjedom Derventa zimuje na drugom mjestu, dok je jesenji šampion FC Doboj sa dva boda više, koji je jedini poraz imao u Derventi.

KMF Derventa - KMF Nevesinje 8:1 (1:1)