Jahorina visočija od Veleža

Jahorina, Pale

U derbi utakmici 11. kola Prve lige RS odbojkašice Veleža poražene su večeras u Nevesinju od Jahorine rezultatom 3:0. Iako su gošće sa Pala trijumfovale maksimalnim rezultatom, u svakom setu je bilo neizvjesno i praktično je odlučivala po jedna lopta. Domaći ljubitelji odbojke koji su u velikom broju došli u dvoranu bili su tužni zbog rezultata, ali i ponosni na nevesinjske djevojke koje su se do kraja borile za svaku loptu.

Već u prvom setu viđena je prava drama. Velež je spasio četiri set lopte, a potom je u maratonskom razigravanju tri puta dolazio u priliku da osvoji prvu dionicu. Konačnih 31:29 najbolje svjedoči o velikoj borbi kvalitetnih rivala.

I drugi set je ušao u rezultatsku klackalicu. Nevesinjke su prve došle do set lopte, ali je Jahorina ipak preokrenula na 26:24.

Velež je i pored nesrećno izgubljena prva dva seta u trećoj dionici zadržao psihološku stabilnost i bio u stalnom vođstvu. Gošće su prvi put izjednačile na 22:22 i sa tri završna poena stigle do osme pobjede u nizu.

Nevesinjke jesenji dio prvenstva završavaju na četvrtoj poziciji sa značajnim napretkom u igri u odnosu na prošlu sezonu.

Drugi dio prvenstva počinje početkom februara.

Crvena zvijezda 3 : 0 Gradiška
Drina 0 : 3 ŽOK Leotar
Slavija 0 : 3 Libero
Maglić 2 : 3 Radnik
Bratunac 0 : 3 Borac
Velež 0 : 3 Jahorina