Božićni turnir Istočno Novo Sarajevo 2023: Kafe Pinki Pale i Restoran Perla bez greške

Restoran Perla

Utakmicama u grupama C i D nastavljen je drugi po redu Božićni turnir „Istočno Novo Sarajevo 2023“.

Prvu utakmicu večeri odigrali su Kafe Pinki Pale i Dolfarm, a Paljani nose pobjedu 3:2. U jednoj zanimljivoj utakmici bolje meč otvaraju igrači Kafe Pinki Pale, a golom Nemanje Lukića imaju minimalnih 1:0 na poluvremenu. Ognjen Erić je u 23. minuti uduplao prednost svoje ekipe, da bi Borislav Cicović odveo Paljane na ugodnih 3:0 četiri minute prije kraja utakmice. Amar Jašarević vraća Dolfarm u život, a onda poslije timeouta odmah pogađaju za 3:2, strijelac je bio Tuka. Nisu ipak uspjeli do kraja da se vrate u meč, pa Kafe Pinki Pale piše prvu pobjedu na ovogodišnjem turniru.

Odmah nakon njih na teren su izašli Restoran Perla i Albatros. U timu Restorana Perle nastupa veći broj igrača koji je prošle godine kao dio ekipe Kafe Izlog-Sky osvojio ovaj turnir, a i ovaj su krenuli na najbolji način, pobjedom 6:1. Četiri gola dao je Davor Popović, a po gol su dali Marko Perić i Stefan Bosnić. Za Albatros je strijelac bio nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine, Dušan Paprica.

Kafe Pinki Pale

Kafe Pinki Pale je u drugom kolu grupe otklonio sve dileme oko prolaza dalje pobjedom protiv Twin Cakesa 5:3. Twin Cakes je imao sedam igrača na raspolaganju, a Paljani su to iskoristili i stigli do druge pobjede na turniru. Današnji slavljenik, Nemanja Knežević, koji je od organizatora dobio i rođendanski poklon, postigao je tri gola u ovoj utakmici, a još su strijelci bili Ognjen Erić i Miloš Košarac. Za Twin Cakes strijelci su bili Ervin Blažević, Armin Cibra i Faris Rapa.

Davor Popović je bio večeras nadahnut za igru i poslije četiri gola u prvoj utakmici, postigao je još tri u drugoj i zajedno sa Nikolom Rnićem, koji je dao dva poveo je Restoran Perlu do novog trijumfa od 6:1. U strijelce se još upisao i Stefan Bosnić, dok je za Elbrus Jahorinu jedini strijelac bio Đoković.

Dolfarm

Za prolaz u drugi krug igrali su Twin Cakes i Dolfarm, a Dolfarm je na kraju slavio pobjedu 3:1. Veliki problem Twin Cakesu predstavljala je činjenica da su imali samo jednu zamjenu u drugoj utakmici, a i  bez nje su ostali kada je crveni karton u 15. minuti dobio Ervin Blažević. Dolfarm do vodećeg gola dolazi preko Halila Merdžanića, a sa igračem više u polju zbog crvenog kartona Dolfarm stiže do 2:0. Strijelac je bio Jašarević. U drugom poluvremenu tvrda utakmica, a Twin Cakes, iako sa svega petoricom igrača u igri, se na tri minute do kraja vraća pogotkom Elvina Blaževića koji lijepo „bocka“ preko Neradina. Ipak, do kraja Davor Marković pogađa još samo na prazan gol za konačnih 3:1 i plasman Dolfarma u narednu fazu sa drugog mjesta u grupi.

I u grupi D je treća utakmica bila za prolaz, a sastali su se Elbrus Jahorina i Albatros. U tvrdoj utakmici do vođstva u 18. minuti dolazi Elbrus Jahorina pogotkom Saše Vučičevića. Albatros na četiri minute do kraja kreće sa „viškom“ i to im se isplatilo jer pogotkom Farisa Kurtića na tri i po minute do kraja dolaze do 1:1. To je bio i rezultat utakmice, pa se po prvi put na ovogodišnjem turniru udarcima sa šest metara odlučivalo o pobjedniku utakmice u grupnoj fazi. Tu je spretnija ekipa Elbrus Jahorine koja pogocima Saša Vučičevića, Dejana Obradovića i Srđana Pejovića, uz odbranu penala Predraga Karišika, Dušanu Paprici, dolazi do prolaza u šesnaestinu finala.

Elbrus Jahorina

KAFE PINKI PALE – DOLFARM 3:2 (1:0)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 250
Sudije: Slavoljub Gogić i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Lukić 9, 2:0 Erić 23, 3:0 Cicović 26, 3:1 Jašarević 27, 3:2 Tuka 29
Žuti kartoni: Knežević (Kafe Pinki Pale)

KAFE PINKI PALE: Miloš Baričanin, Nemanja Čvoro, Marko Maljukan, Dejan Debelnogić, Nemanja Lukić, Miloš Košarac, Danijel Trbo, Borislav Cicović, Nemanja Knežević, Ognjen Erić, Almedin Bundavica

DOLFARM: Aldin Neradin, Muamer Svraka, Davor Marković, Denis Pandža, Edvin Šabotić, Renato Tuka, Halil Merđanić, Amar Jašarević, Semir Gušo, Haris Turković, Ante Galić, Amer Hadžić

RESTORAN PERLA – ALBATROS 6:1 (4:0)
Gledalaca: 300
Sudije: Slavoljub Gogić i Nikola Tešanović
Strijelci: 1:0 Popović 1, 2:0 Popović 3, 3:0 Perić 6, 4:0 Bosnić 11, 4:1 Paprica 25, 5:1 Popović 26, 6:1 Popović 28
Žuti kartoni: -

RESTORAN PERLA: Miljan Radmanović, Marko Perić, Stevan Vujasinović, Ninoslav Aleksić, Davor Popović, Lazar Petrašević, Mladen Kocić, Aleksandar Pavlović, Pavle Pešić, Uroš Krasnić, Nikola Rnić, Stefan Bosnić

ALBATROS: Nino Nedžibović, Amir Grošić, Dušan Paprica, Elvedin Sejmenović, Vlado Hrkalović, Faris Kurtić, Nedžmin Ustamujić, Sanjin Omerbašić

Twin Cakes

KAFE PINKI PALE – TWIN CAKES 5:3 (3:0)
Sudije: Miroslav Bjelica i Nikola Tešanović
Strijelci: 1:0 Erić 3, 2:0 Košarac 10, 3:0 Knežević 14, 3:1 Er. Blažević, 4:1 Knežević 23, 5:1 Knežević 26, 5:2 Cibra 28, 5:3 Rapa 28

TWIN CAKES: Ibro Hodžić, Elvis Sadiković, Armin Cibra, Faris Rapa, Belmin Kobilica, Ervin Blažević, Elvin Blažević, Elmir Turić, Sabahudin Jusufbašić, Ermin Tiršo, Faris Demirović, Omer Musić

RESTORAN PERLA – ELBRUS JAHORINA 6:1 (3:0)
Gledalaca: 150
Strijelci: 1:0  Popović 1, 2:0 Rnić 5, 3:0 Popović 12, 4:0 Rnić 17, 5:0 Bosnić 24, 5:1 Đoković 27, 6:1 Popović 28

ELBRUS JAHORINA: Predrag Karišik, Božidar Elez, Saša Vučičević, Milan Dragaš, Veljko Đoković, Milan Jovanović, Dejan Obradović, Damjan Sajlović, Milan Radović, Andrija Dolić, Dario Buzić

TWIN CAKES – DOLFARM 1:3 (0:2)
Gledalaca: 100
Sudije: 0:1 Merdžanić 10, 0:2 Jašarević 15, 1:2 El. Blažević 27, 1:3 Marković 30
Žuti kartoni: Neradin, Merdžanić (Dolfarm)
Crveni kartoni: Ervin Blažević (Twin Cakes) 15

TWIN CAKES:  Ibro Hodžić, Elvis Sadiković, Armin Cibra, Faris Rapa, Belmin Kobilica, Ervin Blažević, Elvin Blažević, Elmir Turić, Sabahudin Jusufbašić, Ermin Tiršo, Faris Demirović, Omer Musić