Božićni turnir Istočno Novo Sarajevo: Džafo obilježio veče, Zamm MC i Tango četvrtfinalisti

Zamm MC

Grupom J nastavljen je Božićni turnir u Istočnom Novom Sarajevu.

U prvoj utakmici večeri KMF Tango je savladao Slastičarnu Kup 2:1 u utakmici za koju se znalo da će biti jako bitna u konačnom raspletu ko će dalje u četvrtfinale. Slastičarna Kup odlučuje od početka da krene sa „viškom“, a to odmah kažnjava Nikica Purković pogotkom preko čitavog terena za 1:0. Na drugoj strani igra sa golmanom-igračem u polju se isplatila Slastičarni Kup, pa preko Tarika Gariba dolaze do izjednačenja na 1:1.  Nastavila je Slastičarna Kup sa tom igrom i dalje, ali ne uspjevaju da pogode. Još jednu uhvaćenu loptu kažnjava golman Tanga, Goran Macan, koji pogađa preko čitavog terena za 2:1. Malo ko je slutio da će već u 10. minuti biti postavljen konačan rezultat, ali do kraja meča nismo vidjeli promjenu rezultata, te Tango u drugu fazu kreće pobjedom.

Zamm MC je u drugom meču večeri opravdao ulogu favorita protiv Elbrus Jahorine i slavio pobjedu 4:1. Josip Bilić je nakon propuštene prve runde zaigrao u drugoj fazi i u trećoj minuti odmah pogodio za 1:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena. Na startu drugog poluvremena Jasmin Ligata preciznim šutem sa distance pogađa za 2:0, a onda slijede još golovi Nedžada Hodžića i Anesa Džafe za 4:0. Elbrus Jahorina uspjeva samo da ublaži golom Saše Vučičevića preko čitavog terena.

KMF Tango

Ostali su igrači Zamm MC na parketu za sljedeću utakmicu protiv Slastičarne Kup i vođeni raspoloženim Anesom Džafom došli su do pobjede 5:1. Svih pet golova postigla je „trojka“ Sarajlija i najzaslužniji je za drugi trijumf svoje ekipe. Jedini gol za Slastičarnu Kup dao je Bekir Kustura.

U četvrtoj utakmici večeri KMF Tango je opravdao ulogu favorita protiv Elbrus Jahorine i sa sigurnih 3:0 su obezbijedili sebi utakmicu za prvo mjesto u grupi protiv Zamm MC. Strijelci za Tango bili su Sulejman Salkić, Amar Šišić i Faruk Lemeš.

Utakmicu bez rezultatskog značaja, osim borbe za utješno treće mjesto u grupi odigrali su Elbrus Jahorina i Slastičarna Kup, a na kraju je završeno 2:2, a sa tim rezultatom Slastičarna Kup na kraju osvaja treće mjesto u grupi, a Elbrus Jahorina četvrto. Pogađali su Srđan Pejović za Elbrus, autogol je postigao Damir Junuzović, dok su za Slastičarnu Kup pogađali Emir i Bekir Kustura.

Odličnu utakmicu, koja je odlučivala o prvom mjestu u grupi odigrali su na kraju takmičarskog dana Zamm MC i KMF Tango. U izuzetno borbenoj utakmici, sa dosta lijepih poteza, driblinga, ali i odbrana dvojice golmana Amera Šarića i Gorana Macana Zamm MC slavi pobjedu 2:1 i osvaja prvo mjesto. Nedžad Hodžić je doveo Zamm MC u vođstvo 1:0, a na 30 sekundi do kraja prvog poluvremena Seldin Zatagić izjednačuje rezultat i sa 1:1 se ide na poluvrijeme. Samo što je krenulo drugo poluvrijeme, u 12. sekundi, Nedžad Hodžić presjeca pas igrača Tanga i lako pogađa za 2:1. Ispostaviće se da je to bilo dovoljno za pobjedu i prvo mjesto u grupi, te u miru čekaju rasplet u grupi I i svog protivnika u četvrtfinalu.

Žuti kartoni: -

KMF TANGO: Goran Macan, Seldin Zatagić, Faruk Lemeš, Abdulah Šišić, Sulejman Salkić, Said Prolaz, Neir Lindov, Amar Šišić, Nikica Purković, Almedin Bundavica, Nemanja Čačić, Suno Dedić

SLASTIČARNA KUP: Damir Kokić, Tarik Garib, Damir Junuzović, Emir Kustura, Ahmed Kapetanović, Bakir Nezirović, Bekir Kustura, Enis Beširević, Sead Kapetanović, Miloš Đukić

ELBRUS JAHORINA – ZAMM MC 1:4 (0:1)
Gledalaca: 300
Sudije: Miroslav Bjelica i Marko Domazet
Strijelci: 0:1 Bilić 3, 0:2 Ligata 18, 0:3 N. Hodžić 21, 0:4 Džafo 24, 1:4 Vučičević 30
Žuti kartoni: Sajlović (Elbrus Jahorina), Ligata (Zamm MC)

ELBRUS JAHORINA: Predrag Karišik, Dejan Obradović, Božidar Elez, Saša Vučičević, Milan Dragaš, Veljko Đoković, Srđan Pejović, Milan Jovanović, Milan Radović, Damjan Sajlović, Andrija Dolić, Dario Buzić

ZAMM MC: Amer Šarić, Edis Mršo, Anes Džafo, Abdulah Ait Idir, Dragan Ikonić, Nijaz Mulahmetović, Amel Handžić, Nedžad Hodžić, Jasmin Hodžić, Jasmin Ligata, Josip Bilić, Almedin Bundavica

Slastičarna Kup

SLASTIČARNA KUP – ZAMM MC 1:5 (0:1)
Gledalaca: 400
Sudije: Slavoljub Gogić i Miroslav Bjelica
Strijelci: 0:1 Džafo 1,  0:2 Džafo 17, 0:3 Džafo 20, 1:3 B. Kustura 25, 1:4 Džafo 28, 1:5 Džafo 29
Žuti kartoni: Ait Idir (Zamm MC)

KMF TANGO – ELBRUS JAHORINA 3:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Salkić 11, 2:0 Am. Šišić 23, 3:0 Lemeš 30
Žuti kartoni: Purković (KMF Tango), Radović, Sajlović (Elbrus Jahorina)

ELBRUS JAHORINA – SLASTIČARNA KUP 2:2 (1:0)
Strijelci: 1:0 Pejović 3, 1:1 E. Kustura 19, 2:1 Junuzović 25ag, 2:2 B. Kustura 26

ZAMM MC –  KMF TANGO 2:1 (1:1)