Pao zasluženo slavio
Crno-beli izgubili u OAKA areni

U 22. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je izgubio od Panatinaikosa u Atini sa 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13)

Crno-beli nisu uspeli da u Atini dođu do 12. ovosezonske pobede u Evroligi. Nakon 30 minuta izjednačene borbe u OAKA areni, domaći Panatinaikos je u poslednjoj četvrti i uspeo da stekne osetniju prednost i da je do kraja meča uveća na konačnih 84:71.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast nedavno preminulog Dejana Milojevića. Svom nekadašnjem kapitenu, crno-bwli su odali počast i nošenjem crnog flora, kao i specijalnim majicama koje su nosili na zagrevanju i predstavljanju timova.

Čitavo prvo poluvreme, proteklo je u izjednačenoj borbi. Samo jednom, domaći tim je u drugoj deonici stekao osetnijih +9, da bi crno-beli uspeli da do isteka 20. minuta priđu na 42:40.

Na isteku trećeg perioda, semafor je pokazivao 58:58 što je izgledalo kao uvod u veliku borbu do poslednjeg trenutka. Ipak, nekoliko grešaka u nizu košarkaša Partizana Mozzart Bet bilo je dovoljno da se domaći tim odvoji na 9 poena prednosti i potom privede utakmicu kraju.

Posle meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

"Čestitao bih Panatinaikosu na večerašnjoj pobedi. Teška utakmica, agresivna sa obe strane. Očigledno je da smo izgubili zbog ranih faulova i izgubljenih lopti. Takođe, izgubili smo zbog loših odluka u napadu, posebno u poslednjoj četvrtini. Još jednom im čestitam i želim im sve najbolje u budućnosti", poručio je Obradović.

Panatinaikos: Kalaicakis, Moraitis, Slukas 10, Samonturov, Papapetru, Grant 4, Nan 21, Lesor 14, Adetokunbo 6, Grigonis 10, Ernangomez 3, Mitoglu 16

Partizan Mozzart Bet: Smit 6, Ledej 4, Koprivica 6, Smailagić 11. Jaramaz, Naneli 13, Trifunović 2, Anđušić 5, Doužer 16, Ponitka, Kaminski, Kaboklo 8

(Foto: Emilija Jovanović)