Borac bolji od Slobode

Футсалери Борца тријумфовали су над Слободом-Компред резултатом 7:4 у веома битној утакмици како у борби за опстанак, тако и за пласман у Топ 6.

Двоструки стријелци за Борац у голеади у Борику били су Александар Муњиза, Немања Кокановић и Никола Зец, док је једном мрежу Тузлака погодио Срђан Ескић. Са друге стране, за Слободу-Компред два поготка постигао је Бењамин Смајић, док су по једном стријелци били Хусеин Мусић и Нурија Суљић.

Подсјетимо, црвено-плави су ово коло дочекали на осмом мјесту, уз два бода више од данашњег ривала који је, као претпосљедњи, у зони испадања. Након овог тријумфа, а послије непотпуне 11. рунде, Борац је напредовао за једно мјесто на табели, одмакавши Тузлацима у борби за очување премијерлигашког статуса, те у исто вријеме задржавши корак за тимовима који ће након лигашког дијела сезоне кроз плеј-оф наставити борбу за титулу.

У сриједу Борчеве футсалере очекују нове такмичарске обавезе. Посљедњег дана јануара, Борац ће гостовати у Рибнику екипи Викторије, са којом укршта копља у осмини финала Купа Републике Српске.

Побједник овог дуела ће у четвртфиналу укрстити копља са Тангом из Источног Сарајева.

БОРАЦ – СЛОБОДА-КОМПРЕД 7:4

стријелци за Борац: Муњиза (9. и 91. минут), Кокановић (15. и 34. минут), Ескић (22. минут) и Зец (25. и 36. минут), стријелци за Слободу-Компред: Смајић (19. и 38. минут), Мусић (33. минут) и Суљић (40. минут), дворана: ”Борик”, гледалаца: 80, први судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), други судија: Алем Бајровић (Сарајево), трећи судија: Аднан Мердановић (Сарајево), жути картони: Јанковић (Борац), С. Хоџић (Слобода-Компред), црвени картон: Стефан Савић (Борац, 7. минут).

БОРАЦ: Станивуковић, Максимовић, Ескић, Јанковић, Муњиза. Још су играли: Зец, Верић, Савић, Миздрак, Кокановић. Тренер: Борис Станковић.

СЛОБОДА-КОМПРЕД: Чизмић, Идриз, Хусејновић, Смајић, Табаковић. Још су играли: Мусић, Е. Хоџић, Рамић, С. Хоџић, Суљић, Халиловић. Тренер: Мирсад Овчина.

(борац-спорт, фото: борац-спорт)

Radnik MD Šop 6 : 3 Sarajevo
Salines 3 : 5 Mostar SG
Sloga 3 : 5 MNK Hercegovina
Borac 7 : 4 Sloboda Kompred
Brotnjo 1 : 4 Željezničar