Zaslužen trijumf Laktaša

Sloboda - Laktaši 0:2

Fudbaleri Laktaš u 18.kolu M:tel Prve lige u Mrkonjić Gradu, pobijedili su Slobodu Nova banka 2:0.

Pobjeda gostiju je zaslužena, mada se ne može oteti utisku da je pobijedila spretnija i srećnija ekipa.

Nevjerovatno je ša su domaći fudbaleri, naročito u prvom poluvremenu, promašili pred golom Kneževića.

Jednostavno gol je i dalje misaona imenica za domaće napadače.

Neosporno je da su Laktaša, kvalitetnija ekipa od Slobode Nova banka.

Domaći sastav je bio ravnopravan protivnik tokom cijele utakmice.

Domaća ekipa je bila znatno bolje prvo poluvrijeme, kada su Jotić, Babić, Fontamaći... promašili četri stopostotne prilike.

Gosti su u drugom poluvremenu djelovali sigurnije i odvažnije na terenu.

I kako biva u fudbalu, gosti iz svog drugog, trećeg ulaska u šesnaesterac Slobode postižu gol.

Naime, u 32 minutu Nikola Turnjanin postiže gol za vodstvo Lakataš. On je jednu odbijenu loptu od odbrane Slobode zahvatio sa polu distance i matirao Travara.

U drugom poluvremenu strateg domaćeg sastava Mrako Tešić, u igru je uveo još nedovoljno oporavljenog Radića i Luisa, te Radakovića, s  željom da ubrza igru i poravna rezultat.

Međutim, gosti su igrali čvrsto, mudro čuvali loptu i vrebali svoju priliku da ugroze gol Travara. I

mali su dvije dobre prilike, a istakao se domaći golman Dušan Travar.

I onda u jeku napada domaćeg sastava, početnička greška zadnje lijine Slobode. Umjesto da jednu loptu izbace iz svog kaznenog prostora, petljali su i izbacili je do Vuka Tešića. Mladi fudbaler Laktaša raspalio je po lopti, a ona je završila u mreži. Igrao se 66. minut.

Do kraja gosti su pametnom igrom čuvali loptu, a domaći fudbaleri nisu imali snage i znanja da promjene rezultat.

Trener gostiju Miljan Bajić nije krio zadovoljstvo pobedom svoje ekipe.

-Mislim da je bila zanimljiva utakmica. Sloboda je kvalitetno ušla u utakmicu. Kvalitetnije od nas. Imali su nekoliko situacija da nas kazne. Nekako smo se malo pribrali i adaptirali na uslove. Uspjeli smo iz jednog šuta, da tako kažem postići prvi gol, pa i drugi. Mogu biti zadovoljan, s obzirom da je sada početak, prva je utakmica. Moramo biti zadovoljni sa osvojena tri boda. Sigurno nikome neće ovdje u Mrkonjić Gradu biti lako. Sloboda je dobra ekipa, kvalitetna i dobro vođena - kaže Bajić

Domaći strateg Marako Tešić, čestitao je ekipi Laktaša na pobjedi.

-Čestitam ekipi Laktaša na zasluženoj pobjedi. Mi nismo bili na onom nivou koji smo tražili, spremali. Jednostavno pad koncentracije u zadnjih  pet minuta prvog poluvremena, je rezultirao da gosti povedu 1:0. Pokušali smo u drugom poluvremenu da rotiramo neke igrače i formaciju. Nije bilo nekog pomaka u napadu i onda ponovo katastrofalna greška jednog od naših najboljih i najiskusnijih igrača. Jednostavno je napravio pionirsku grešku i ekipa Laktaša postigla je drugi gol - kaže Tešić.

Trener Mrkonjićama, kaže da ekipu u narednom kolu očekuje teško gostovanje u Palama protiv ekipe Romanije.

-Ekipa Romanije se pojačala. Doveli su desetak novih igrača. Promijenili su taka da kažem kompletan DNK-a ekipe. Ne ostaje nam ništa drugo, negoda idemo tamo da se nadigravamo - kaže Tešić.

Treba reći da je sudijska trojka, na čelu sa sudijom Stafamnom Maletićem iz Bjeljine dobro i autoritativno vodila utakmicu.

Sloboda 0 : 2 Laktaši
Leotar 1 : 0 BSK
Drina 2 : 0 Famos
Borac 2 : 0 Omarska
Kozara 4 : 1 Sutjeska
Modriča 0 : 1 Željezničar
Slavija 1 : 2 Radnik
Rudar Prijedor 3 : 0 Ljubić