Leotaru derbi,Savović junak

Hercegovački rukometni derbi Hercegovina – Leotar odigran večeras u okviru četvrtfinala Kupa RS poslije neizvjesne završnice pripao je Trebinjcima.

U prvom poluvremenu Nevesinjci su nametnuli brz ritam sa dosta pogodaka. Domaći su u 23. minutu imali vođstvo od četiri gola, ali su do odmora prosuli prednost zbog promašenih zicera i izgubljenih lopti.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili gosti i serijom od 3:0 prešli u vođstvo. Borbena Hercegovina je u 52. minutu stigla do izjednačenja i najavila uzbudljiv finiš. Rivali su teško dolazili do gola, ali je Leotar ipak zadržao blagu prednost. U posljednjih minut i po Nevesinjci su propustili čistu kontru za izjednačenje i tom prilikom se povrijedio Babić, a potom na isteku vremena nisu realizovali ni sedmerac koji je odbranio golman Leotara Savović.

Iako nisu izborili polufinale Kupa RS nevesinjski momci su pokazali zavidnu formu pred presudne bitke za opstanak u Premijer ligi BiH. Hercegovina je večeras nastupala bez golmana Vujadinovića i Šarenca, a i Ivanović nije ulazio u igru.

HERCEGOVINA – LEOTAR 27:28 (17:16)

Sportska dvorana «Nevesinjka». Gledalaca: 200. Sudije: Dejan Berjan (I. Sarajevo), Goran Ilić (Doboj). Isključenja: Hercegovina (4 min), Leotar (6 min). Sedmerci: Hercegovina 7(5), Leotar 4(3).

HERCEGOVINA: Ivanović, Đerić, Dragović (4), Šahinović (3), Bašić (1), Andrić (3), Božović (8), Zečević, Letić, Vučić, Katić, Stajić, Čabrilo (2), Babić (4), Stojanović, Bebek (2).

LEOTAR: Savović, Ninković, Veraja, Milojević (2), Stanković (9), Ratković (3), Parežanin (4), Kukić (2), Berdović, Jovanović (4), Petrović, Tepić (1), Pavičić (3), Uljarević, Turnić, Knežević.

Izvor: Radio Nevesinje