Sarajevo povelo na startu play-offa

GFC Sarajevo je u prvom meču četvrtfinala play-offa na svom parketu savladao FC Salines Neimare 8:5 i tako povelo sa 1:0 u seriji.

Idealno je domaći tim ušao u meč i poslije 10 minuta golovima Dejana Debelnogića, Amela Handžića i Josipa Bilića imaju 3:0. Ubrzo se vraćaju i gosti, te pogocima Anela Dedića i Seldina Zatagića se u manje od minute vraćaju i u 12. minuti to je 3:2.

Do poluvremena, ipak, Faruk Brkanić postiže svoj prvi gol na meču i Sarajevo ima 4:2 na poluvremenu.

U nastavku susreta ponovo leteći start Sarajlija i golom dvojice pivota, Faruka Brkanića i Stefana Jokića idu na 6:2 u 24. minuti. Seldin Zatagić je na kratko vratio nadu Salines Neimarima pogotkom u 30. minuti, ali Brkanić kompletira hettrik u 35. minuti za 7:3 i tada je bilo jasno da pobjeda ostaje u Sarajevu.

Do kraja susreta pogađa još Anes Džafo za domaće, a Hadis Krehmić i Anel Dedić ublažavaju poraz Zeničana za konačnih 8:5.

Drugi meč igra se u Zenici. U drugom četvrtfinalu sutra se u Gornjem Vakufu/ Uskoplju sastaju Sloga i Hercegovina.

GFC SARAJEVO - FC SALINES NEIMARI 8:5 (4:2)
Mala dvorana KSC "Skenderija"
Gledalaca: 170
Sudije: Siniša Ivančević i Aleksandar Railić (oba Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Debelnogić 4, 2:0 Handžić 7, 3:0 Bilić 10, 3:1 Dedić 11, 3:2 Zatagić 12, 4:2 Brkanić 16, 5:2 Brkanić 22, 6:2 Jokić 24, 6:3 Zatagić 30, 7:3 Brkanić 35, 8:3 Džafo 37, 8:4 H.Krehmić 38, 8:5 Dedić 39
Žuti kartoni: Handžić, Omerović (Sarajevo), Zatagić, H,Krehmić (Salines Neimari)

SARAJEVO: Šarić, Mršo, Debelnogić, Brkanić, Handžić, Salihović, Šupić, Džafo, Jokić, Ait Idir, Isen, Bilić, Omerović, J. Hodžić

SALINES NEIMARI: Huskić, Zatagić, H. Krehmić, Dedić, Šišić, Kozlić, Spahić, Karić, E. Krehmić, Sejmen, Vehabović

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred