Borac slavio u Cazinu

Rukometašice Borca uknjižile su trijumf na gostovanju ekipi Krajine u okviru drugog kola plej-ofa za šampiona BiH.

U Cazinu su ”osice” trijumfovale rezultatom 28:30, čime su se bodovno izjednačile (32) sa drugoplasiranim Hadžićima koji imaju dva meča manje, dok u odnosu na prvoplasirane Grude kasne dva boda, a upravo će se ova dva tima sastati u velikom derbiju, koji je zakazan za subotu u Hadžićima u 19.00 časova.

Cazinjanke su se pokazale kao ”tvrd orah” i dostojan rival crveno-plavima, predvođene sjajnom Azrom Topčić, koja je postigla više od pola pogodaka za svoju ekipu. Čak 15 puta je 28-godišnja Bišćanka zatresla mrežu Borca, u čijem taboru su po golgeterskom učinku prednjačile Milana Railić i Azra Letić, koje su postigle po šest golova. Lana Lončar se zaustavila na pet, dok je Ivana Bobić uknjižila četiri gola.

Do kraja doigravanja Borac će odigrati još dva meča, i to protiv najtežih rivala. U trećem kolu, zakazanom za 8. maj, ugostiće Hadžiće, dok će u četvrtoj rundi, 11. maja, gostovati Grudama. U posljednjem kolu, 18. maja, Borac je slobodan.

KRAJINA – BORAC 28:30

dvorana: u Cazinu, gledalaca: 200, sudije: Nedim Lipa i Adnan Muhtarević, sedmerci: Krajina 5 (4), Borac 8 (7), isključenja: Krajina 6 minuta, Borac 8 minuta.

KRAJINA: Merjem Burzić, Dragica Gligorević 6, Mela Begić, Dženita Dautović 1, Džana Nuhić, Minela Prošić 2, Hafeza Mušić, Neira Huremagić, Adelisa Hušić 3, Azra Topčić 15, Lejla Mustedanagić, Ema Škrijelj, Nadija Japić 1, Marija Gligorević. Trener: Jasmin Hadžalić.

BORAC: Dunja Jurkas, Ema Majkić, Jasmina Osmanović, Slađana Andrić 2, Milana Railić 6, Lana Lončar 5, Azra Letić 6, Ivana Bobić 4, Sara Majkić 1, Lara Bijelić 3, Darjana Vukliš, Sandra Đurašinović 2, Helena Ćurić 1, Isidora Kršić. Trener: Nikola Bijelić.