Borac izbacio Bosnu i zakazao finale sa Igokeom

Košarkaši Borca izborili su finale doigravanja za prvaka BiH gdje će igrati protiv Igokee, nakon što su večeras u trećoj utakmici polufinalne serije dobili Bosnu rezultatom 87:80.

Nakon pobjede Borca u domaćoj utakmici i potom pobjede Bosne u Sarajevu, bilo je jasno da nas večeras čeka uzbudljiv meč, a to se potvrdilo već od prve četvrtine.

Borac je imao tek prividnu kontrolu dešavanja u prvoj četvrtini, no Bosna je držala priključak i povremeno bi i sama povela, a ovaj period igre okončan je vodstvom gostiju od 22:21.

Borac ponovo preuzima kontrolu u drugoj četvrtini, te je uglavnom imao vodstvo, ali prije samog poluvremena Bosna hvata priključak i dolazi do poravnanja, te se na odmor otišlo sa 40:40.

Sredinom treće četvrtine, Bosna dolazi do ogromne prednosti od čak deset poena (59:49), i činilo se da će prelomiti meč u tom momentu. Studentima je sve polazilo za rukom, dok su domaći djelovali nervozno i na momente i preplašeno. Međutim, dozvali su se i već do kraja treće četvrtine uspostavili egal, a na ulasku u posljednju dionicu rezultat je bio 66:65 za Bosnu.

Nakon što je stigao veliku razliku Bosne, Borac je psihološki bio u prednosti, a iako je Bosna brzo nakon otvorenja posljednje četvrtine imala vodstvo rezultatom 72:69, Borac serijom 11:0 stiže do ogromnih 80:72 i praktično prelama meč. Vratila se Bosna na dva poena zaostatka nakon toga, ali potpunog povratka nije bilo. Meč je okončan rezultatom 87:80.

Borac je tako dobio polufinalnu seriju sa 2-1, izborio plasman u finale doigravanja, a samim tim i plasman u ABA 2 ligu naredne sezone.

Ilić je za Bosnu ubacio 22 poena, uz 4 skoka i 4 asistencije, dok je kod domaćih najbolji bio West sa 21 poenom, 2 skoka i devet asistencija.